9.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLifestyleKëshillaVIDEO/ "Te SIGAL, ku tjetër"/ Të kurohesh në spitalet më të mira...

VIDEO/ “Te SIGAL, ku tjetër”/ Të kurohesh në spitalet më të mira të botës, madje edhe të paguhesh

Po i afrohemi muajit tetor, muajit të sensiblizimit ndaj kancerit të gjirit dhe duam t’ju rikujtojmë se sot diagnostikohen me sëmundje të rënda mbi 20,000 raste çdo vit.

Të gjithë e dimë se sa trajtime të veçanta kërkojnë këto sëmundje, për të mos folur pastaj për shpenzimet financiare që janë shumë të larta.

Ndaj shpeshherë dëgjojmë edhe tek njerëzit tanë të afërm se “shiti shtëpinë se kishte bashkëshorten sëmurë”, “mori kredi se kishte djalin sëmurë” apo “u zhyt në borxhe pasi u sëmur”.

Por tani nuk keni pse e bëni më.

SIGAL UNIQA Group Austria sjell për ju Kartën “Jetë Plus”, unike në tregun shqiptar të sigurimeve dhe jo vetëm, e cila ju mundëson akses në spitalet dhe klinikat më të mira të botës me mbulim deri në 1 milion Euro.

LEXO EDHE: Një markë, shumë gjuhë por të bashkuar nën një moto/ UNIQA: “Jetojmë më mirë së bashku”

“Jetë Plus” mundëson:

  • Opinion të dytë mjekësor për diagnozën e identifikuar nga specialistët më me reputacion në atë fushë
  • Përzgjedhje të spitalit më të mirë për diagnozën e identifikuar
  • Limite të larta mbulimi, deri në 1 milion Euro
  • Mbulim të shpenzimeve të udhëtimit dhe akomodimit nga fillimi deri në fund të trajtimit
  • Shpenzimet e të afërmit që shoqëron pacientin dhe shpërblim monetar për çdo ditë qëndrimi, deri në 60 ditë.

“Jetë Plus” mbulon

  • Trajtimin mjekësor të tumoreve malinje
  • Bypass të arterieve koronare
  • Ndërrimin dhe riparimin e valvulave të zemrës
  • Transplant i organeve dhe indeve të dhuruesve të gjallë (rastet e leuçemisë)
  • Neurokirurgjinë (ndërhyrje në kokë dhe në shtyllën kurrizore)

Çmimi? 160 euro në vit për minorenët dhe 230 euro në vit për të rriturit.

Një siguracion të tillë nuk mund ta gjeni askund tjetër ndaj nxitoni dhe blijeni për vete dhe më të dashurit tuaj në çdo pike SIGAL UNIQA në të gjithë Shqipërinë.

Ose shkruani në e-mail: [email protected] 

WhatsApp +355 68 606 2829.

SIGAL UNIQA Group Austria, JETOJMË MË MIRË SË BASHKU

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat