19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDigjet lokali në Zvërnec/ Sigurimi i Pronës, një nevojë e menjëhershme

Digjet lokali në Zvërnec/ Sigurimi i Pronës, një nevojë e menjëhershme

Një lokal është djegur në zonën e Zvërnecit në Vlorë.

Si pasojë e zjarrit nuk raportohet lëndime në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Nga hetimet paraprake dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të një shkëndije elektrike.

Por sa banesa dhe biznese digjen çdo ditë në Shqipëri? A na kanë ndërgjegjësuar këto ngjarje mbi rëndësinë që ka sigurimi i pronës?

Biznesi dhe prona janë investimet tona më të rëndësishme. Por asnjëherë nuk duhen harruar rreziqet që na kanosen. Mjafton një zjarr apo një ngjarje tjetër e papritur dhe mundi i një jete të tërë shkon dëm.

Prandaj, Sigurimi i Pronës duhet të jetë prioritet për ne nëse nuk duam që dëmet e shkaktuara ti paguajmë nga xhepi ynë.

Me Sigurimin e Pronës në SIGAL UNIQA, qoftë biznesi apo banesa juaj, do të jenë të mbrojtura nga çdo dëm i ardhur nga zjarri apo rreziqe të tjera si tërmeti, përmbytja, vjedhja, etj.

Bëhuni qytetarë dinjitozë dhe fitoni pavarësi me SIGAL UNIQA

Siguracionet e bëjnë qytetarit të pavarur, me personalitet dhe të mbuluar financiarisht në çdo lloj situate.

Një qytetari europian i mjafton të dijë kompaninë e sigurimit ku ka siguruar shëndeti, pronën apo automjetin dhe për çdo paraqitet menjëherë atje pa patur nevojë të kërkojë diku borxh, të marrë kredi në bankë apo të interesohet se kush është ministri apo drejtori…

Edhe ne, nëse duam që të jemi pjesë e Bashkimit Europian, fillimisht duhet të mësojmë ti bëjmë siguracionet pjesë të kulturës tonë pasi përfitimet nga sigurimet janë të njëjta, si në Shqipëri, si në rajon ashtu edhe në Europë e SHBA sepse kontratat e sigurimit janë të njëjta.

Sa kushton Sigurimi i Pronës?

Sigurimi i Pronës kushton jo më shumë se 1 euro për metër katror në vit.

Ku mund ta blejmë?

Në çdo zyrë SIGAL UNIQA në qytetin tuaj ose online në www.sigal.com.al.

SIGUROHUNI DHE JETOJENI JETËN TË QETË

Merrni një ofertë për sigurimin e pronës suaj, duke shkruar tani në:

E-mail: [email protected]

Whatsapp: 068 60 62 829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat