19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitet“Euro 2024” do të ndiqet nga 5 miliardë shikues, mbi 100 kanale...

“Euro 2024” do të ndiqet nga 5 miliardë shikues, mbi 100 kanale televizive do ta transmetojnë

Euro 2024 që do të zhvillohet nga 14 Qershori deri më 14 Korrik në Gjermani pritet të tërheqë vëmendjen e të gjithë botës.

Edhe pse marrin pjesë 24 vende të Europës shikues pritet të ketë në të gjithë globin. Parashikohet që mbi 5 miliardë persona ta ndjekin nga televizori këtë kampionat me finalen që do t’i kalojë 300 milionë.

Në të gjithë botën janë mbi 100 kanalet kanalet televizive që do të transmetojnë këtë eveniment.

Rreth 2.7 milionë do të jenë të pranishmit në stadium në 51 përballjet e këtij turneu.

12 milionë të tjerë priten në hapësirat e tifozëve në qytetet gjermane që do të pajisen me ekranë gjigandë.

LEXO EDHE: Bashkëpunimi SIGAL UNIQA-FSHF/ Duka: Nuk mund të gjejmë partner më të mirë; Ponari: I kënaqur dhe krenar!

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat