23.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
spot_img

Aktualitet

Rajon & Bota

VIDEO/ SHBA goditet nga stuhi shkatërrimtare, 25 viktima dhe dëme kolosale në shumë shtete

Stuhi të fuqishme, erëra shkatërruese dhe breshër në madhësi të topit të golfit goditën pjesën veriore të Teksasit të martën. Pjesa më e madhe e...

EMA miraton insulinën e parë javore të diabetit në botë

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka miratuar insulinën e parë javore në botë për trajtimin e pacientëve të rritur me diabet. Kështu, do të reduktohet...

Sigurime Auto

E para në prime dhe në dëmet e paguara/ SIGAL UNIQA vijon të kryesojë tregun e sigurimeve në Shqipëri

Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare (AMF) publikoi këtë martë raportin mbi zhvillimet e tregut të sigurimeve në Shqipëri për periudhën janar-prill 2024. Sipas raportit, të ardhurat...

Zhvillimet e tregut të sigurimeve janar-prill 2024, AMF raporton rritje të primeve dhe dëmeve të paguara

Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare (AMF) publikon raportin mbi ecurinë e tregut të sigurimeve në Shqipëri për periudhën janar-prill 2024. Sipas AMF, të ardhurat nga primet...

Na Ndiqni

627FansaPëlqeje
145NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu
Këmbimi Valutor

spot_img

FOTO LAJME

spot_imgspot_img

Opinion

SHENDET & JETE

E para në prime dhe në dëmet e paguara/ SIGAL UNIQA vijon të kryesojë...

Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare (AMF) publikoi këtë martë raportin mbi zhvillimet e tregut të sigurimeve në Shqipëri për periudhën janar-prill 2024. Sipas raportit, të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit kapën vlerën 7,089...

Profesionalizëm, inovacion dhe dëmshpërblim në kohë/ SIGAL UNIQA rrit peshën e saj në Sigurimet...

SIGAL UNIQA, që prej themelimit të saj në vitin 1999, i ka dhënë një vëmendje të veçantrë Sigurimit të Shëndetit. Në sajë të investimeve të rëndësishme të kryera ndër vit, SIGAL UNIQA u mundëson sot...

Sigurime Hi-Tech