19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRënditja e FIFA-s, Kuqezinjtë e Sylvinho-s humbasin 2 pozicione

Rënditja e FIFA-s, Kuqezinjtë e Sylvinho-s humbasin 2 pozicione

Shqipëria renditet e 66 në klasifikimin e FIFA-s për muajin prill ndërsa teksa humb kështu 2 pozicione.

Rezultatet negative të kuqezinjve në dy takimet miqësore të muajit mars, 3-0 me Kilin dhe 1-0 kundër Suedisë, kanë ndikuar në këtë renditje.

Kombëtarja renditjen më të mirë nën drejtimin e trajnerit Silvinho e pati në muajin tetor të vitit të kaluar, ku u pozicionua në vend të 59.

Kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin B të Gjermani 2024 janë rendituar nga institucioni botëror i futbollit për muajin prill në 10 ekipet më të mira.

Spanja pocicionohet në vend të tetë, e ndjekur nga Italia e nënta dhe Kroacia që gjendet e dhjeta.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat