9.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreMarsh blen shumicën e aksioneve të brokerit lider të sigurimeve marokene

Marsh blen shumicën e aksioneve të brokerit lider të sigurimeve marokene

Marsh, brokeri kryesor në botë i sigurimeve dhe këshilltari i rrezikut, ka njoftuar se synon të konsiderojë opsionin e tij për të blerë shumicën e aksioneve të Beassur Marsh, një broker kryesor sigurimesh në Marok.

Me seli në Kasablanka, Beassur Marsh do të bëhet pjesë e rrjetit të zgjeruar të Marsh të ekspertizës së dedikuar rajonale në të gjithë rajonin e Afrikës. Përveç përfitimit nga njohuritë dhe përvoja lokale, klientët do të kenë gjithashtu akses në burimet dhe aftësitë globale të Marsh , duke përfshirë sigurimin, risigurimin, të dhënat dhe zgjidhjet analitike.

Përmes rrjetit të Marsh, bizneset kryesore marokene do të kenë, për herë të parë, akses lokal në shërbimet dhe zgjidhjet e pakrahasueshme të rrezikut dhe sigurimit që mund t’i mbështesin ata në realizimin e ambicieve të tyre të rritjes dhe të rrisin kontributin e tyre për arritjen e suksesit më të gjerë ekonomik të rajonit.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat