20.5 C
Tirana
Thursday, July 7, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVera dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me sigurinë e pronës...

Vera dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me sigurinë e pronës suaj

Shqipëria renditet mes vendeve me risk të lartë sa i përket fatkeqësive natyrore por renditet edhe mes vendeve që shpenzojnë më pak për sigurimin e pronës.

Verën e shkuar rreth 700 banesa u shkrumbuan nga flakët por asnjëra nuk ishte e siguruar ndërsa shton se reflektimi qytetar mbetet në nivele minimale.

Me ardhjen e stinës së verës shtohen edhe rreziqet për zjarre.

Flakët përfshijnë zakonisht zonat pyjore, por edhe njerëz e banesa, nëse del jashtë kontrollit. Madje vitin e shkuar patëm edhe viktima në njerëz.

Shtëpia është investimi ynë më i madh. Por asnjëherë nuk duhen harruar rreziqet që na kanosen.

Ne nuk mund të parandalojmë fatkeqësitë natyrore, por duke u siguruar mund të rikthejmë pronën tonë në gjendjen e mëparshme, pa shpenzuar vetë asnjë qindarkë.

“SIGURIMI NGA ZJARRI, ofruar nga SIGAL UNIQA Group Austria, mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit të shkaktuara nga:

Energjia elektrike

Shpërthimet e gazit

Zjarri i shkaktuar nga rrufeja,

Zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;

Zjarri i ardhur nga fqinji.

SIGAL UNIQA mbulon kostot e riparimit dhe kthimit të objektit apo aseteve në gjendjen para dëmit.

Çdo strukturë apo individ që ka një dokument pronësie mund të mbulohet në sigurim me një kosto financiare të përballueshme nga të gjitha shtresat e shoqërisë duke nisur nga 0.5 euro për m2.

Kompania jonë, gjatë vitit 2021, vetëm në Sigurimet e Pronës ka paguar te klientët e saj mbi 3.5 miliardë Lekë dëmshpërblime”.

LEXO EDHEPartneri ideal për sigurimin e pronës/ Shqiptarët “i japin notën 10” SIGAL UNIQA-s

Ndërkohë, vetëm gjatë këtij 3-mujorit të parë të këtij viti, vetëm për Sigurimin nga Zjarri, SIGAL ka paguar te klientët e saj rreth 200 mijë euro dëmshpërblime.

Kinema Millenium në Korçë dhe Teatri SKAMPA në Elbasan, godinat simbol të korrektësisë së SIGAL

Kinema Millenium në Korçë dhe Teatri SKAMPA në Elbasan u shkatërruan plotësisht nga zjarri, por falë sigurimit në SIGAL UNIQA u rikthyen në pak kohë në identitet dhe me ambiente akoma më moderne.

SIGAL UNIQA pagoi 500 milionë lekë për kinemanë në Korçë dhje 320 milionë lekë për Teatrin në Elbasan.

Siguracioni vjen aty ku jeni me vetëm një KLIK

Siguracionin që ju nevojitet tashmë mund ta blini kudo që të jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe. Mjafton vetëm një celular apo një laptop. Kjo ju kursen mund, kohë, dhe para.

Hyni në https://sigal.com.al/online/  dhe blini direkt nga celulari siguracionet që ju nevojiten. Shpejt, Thjesht dhe Sigurtë.

Gjithashtu, SIGAL UNIQA u ofron mundësinë që, nëse je i siguruar tashmë, të mund të informohesh në kohë rekord se si të veprosh në rast dëmi.

Kush është SIGAL UNIQA Group Austria?

Prej më shumë se 23 vjetësh në treg, grupi më i madh i sigurimeve në Shqipëri dhe rajon SIGAL UNIQA Group Austria është krenare që besohet nga më shumë se se 1 milion klientë dhe që shifrat e saj janë në rritje vit pas viti, pavarësisht sfidave që sjell koha.

Suksesi dhe arritjet e kompanisë u takojnë mbi të gjitha klientëve të cilët që automjetin, shëndetin, pronën etj ja kanë besuar SIGAL UNIQA-s.

Sepse SIGAL UNIQA ofron mundësi të reja aty ku të tjerët nuk i shohin, ndaj është gjithmonë një hap përpara. E para në ofrimin e produkteve novatore, të thjeshta, të shpejta dhe pa asnjë kosto shtesë. Qëllimi i kompanisë është të përmirësojë shërbimin ndaj klientëve duke u reduktuar atyre kohë dhe kosto.

Nën slloganin “Jetojmë më mirë së bashku”, SIGAL UNIQA Group Austria do të vijojë të mbetet partneri kryesor i qytetarëve për një jetë më të mirë dhe të sigurt.

Për çdo pyetje që mund të keni:

E-mail: [email protected]

Whatsapp +355 68 60 62 829

LEXO EDHEMë të mirët në treg/ Shëndeti i besohet SIGAL UNIQA-s, rritje e dëmeve të paguara

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat