6.5 C
Tirana
Friday, March 24, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeSulm kibernetik në Australi, hackerat vjedhin informacionet e një institucioni financiar

Sulm kibernetik në Australi, hackerat vjedhin informacionet e një institucioni financiar

Sulm i rëndë kibernetik në Australi.

Sulmi në fjalë ka goditur institucionin e madh financiar Latitude Financial, një furnizues i kredisë konsumatore për zinxhirët e dyqaneve, të përgjithshme dhe sektoriale, duke përfshirë Harvey Norman, David Jones, Apple dhe JB Hi-Fi.

Drejtuesit e agjencisë vlerësojnë se dokumentet e identitetit të 238,000 klientëve janë ‘vjedhur’, duke përfshirë lejet e drejtimit të rreth 100,000 klientëve.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat