8.5 C
Tirana
Saturday, November 26, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSportistë, përqëndrohuni vetëm te karriera juaj! Pasiguritë lërjani SIGAL-it

Sportistë, përqëndrohuni vetëm te karriera juaj! Pasiguritë lërjani SIGAL-it

Të jesh skuadër dhe fitues duhet energji, shëndet dhe besim, këto virtyte në sport kultivohen nga njerëzit që e duan sportin, kanë talent dhe nga ata që investojnë për të.

Shëndeti është shumë i rëndësishëm për një sportist. Ndaj çdo federatë dhe ekip në Shqipëri duhet të sigurojë lojtarët në mënyrë që karriera e tyre të mos mbetet në duart e fatit. Dëmtimi i një sportisti, përveç kostove shëndetësore individuale, kanë edhe kosto financiare për klubet apo federatat respektive.

Por çfarë mbulon “SIGURIMI I SPORTISTËVE” nga SIGAL UNIQA?

Si sportistë profesionistë, por edhe nëse jeni sportistë amator, ju do të keni nevojë për sigurimin nga dëmtimet apo aksidentet që mund të ndodhin.

PAKETA E “SIGURIMIT PËR SPORTISTËT” NGA SIGAL UNIQA OFRON MBULIM PËR:

  • Humbje jete në rast aksidenti sportiv
  • Paaftësi e përkohshme në rast aksidenti sportiv
  • Paaftësi e përkohshme (Shpërblim ditor)
  • Shpenzime mjekësore në rast aksidenti sportiv

Përfitimet:

  • Garanci financiare për sportistin për shpenzime mjekësore nga aksidenti
  • Vlerë për punëdhënësin që siguron sportistët
  • Garanci për ekipin që detyrimet që mund ti lindin i paguan siguruesi

Kujt mund ti ofrohet?

  • Të gjitha Federatave
  • Të gjitha ekipeve sportive
  • Sportistëve në sporte individuale

Dhe nuk kanë qenë të paktë sportistët që kanë përfituar nga ky sigurim.

Një prej tyre është edhe basketbollistja, Serena Brahimaj.

“Për këdo që merret me sport rreziku për dëmtime është shumë i lartë. Ndaj sigurimi është shumë i rëndësishëm. Këtë e vërteton edhe eksperienca ime personale. Pas një dëmtimi që pësova në këmbë mu desh ti drejtohesha një prej spitaleve private në vend dhe fatmirësisht gjithçka shkoi mirë dhe sot jam sërish në fushën e lojës”.

Sa kushton kjo paketë sigurimi?

Gjithçka ju treguam më sipër ka një çmim duke nisur nga 50 euro në vit.

Kompania më e madhe e sigurimeve në vend, SIGAL UNIQA Group AUSTRIA, mbështet Kombëtaren Shqiptare, duke u qenë sponsor zyrtar i saj që prej vitit 2016.

Gjatë kësaj kohe SIGAL UNIQA Group Austria ka marrë përsipër edhe sigurimin e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe futbollistëve të kombëtares. Ndërkohë pjesë e kontratës, nga e cila do të përfitojnë sigurimin e shëndetit, janë edhe të gjitha ekipet e grupmoshave, të gjitha ekipet e Superligës Shqiptare si dhe i gjithë stafi i FSHF-së.

Ndër të tjera, SIGAL UNIQA është: Sponsor Zyrtar i Federatës Shqiptare të Basketbollit; Sponsor Zyrtar i SIGAL Prishtina; Sponsor i LIGËS UNIKE në Basketboll; Ka qenë mbështetje financiare për kampionen e atlethikës Luiza Gega; mbështetje financiare për Aeronautikën dhe Alpinizmin Shqiptar; mbështetje për maratonën “Run4Austism” dhe shumë evente të tjera sportive në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ndër vite, SIGAL UNIQA ka mbështetur disiplina të ndryshme të sportit dhe do të vazhdojë të mbështesë këdo që përmes sportit, kulturës dhe artit do të ngrejë lart emrin e Shqipërisë.

SIGAL UNIQA Group Austria është pranë çdo sportisti në çastet më të vështira. Për këtë arsye, ju ftojmë të blini Sigurimi nga Aksidentet për Sportistët në mënyrë që karriera juaj të mos mbetet në duart e fatit.

Federatat, Klubet Sportive dhe Sportistët mund të kontaktojnë për të marrë një ofertë në:

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat