21.5 C
Tirana
Wednesday, July 6, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSimptomat, shkaqet dhe trajtimet e kancerit të stomakut/ Çfarë ofron SIGAL UNIQA

Simptomat, shkaqet dhe trajtimet e kancerit të stomakut/ Çfarë ofron SIGAL UNIQA

Simptomat e kancerit të stomakut mund të varen nga vendi ku qelizat kancerogjene janë rritur dhe riprodhuar në stomak.

Simptomat e zakonshme të kancerit të stomakut mund të përfshijnë:

1.    Urth

2.    Ndjeheni të ngopur pas porcioneve të vogla të ushqimit

3.    Dhimbje stomaku

4.    Humbje në peshë

5.    Ndjenja e fryrjes pas ngrënies

6.    Probleme me gëlltitjen

Çfarë e shkakton kancerin e stomakut?

Ndërsa nuk ka shumë përgjigje të drejtpërdrejta për atë që e shkakton kancerin e stomakut, disa faktor ndikojnë në shfaqjen e tij.

1.    Pirja e duhanit

2.    Obeziteti

3.    Një dietë me shumë kripë

4.    Një dietë e varfër në fruta dhe perime

5.    Një histori familjare e kancerit të stomakut

Cilat janë trajtimet për kancerin e stomakut?

Në varësi të vendndodhjes së tumorit në stomak, operacioni për ta hequr atë është pothuajse gjithmonë i pashmangshëm.

Mund të rekomandohen gjithashtu kimioterapi dhe terapi rrezatimi para ose pas operacionit, bazuar në kompleksitetin e rastit.

Çfarë ofron SIGAL UNIQA

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe dhe e besuar e sigurimeve, nëpërmjet siguracionit “Jetë Plus” sjell një mundësi unike për të marrë shërbime mjekësore në spitalet më të mira në Botë, nëse diagnostikoheni me një sëmundje serioze.

Sot diagnostikohen me sëmundje të rënda mbi 20,000 raste çdo vit. Por këto sëmundje kërkojnë kujdes të veçantë, kontrolle të vazhdueshme, mjekë të specializuar dhe shpenzime që shumë pak njerëz mund ti përballojnë. Ndaj shpeshherë dëgjojmë edhe tek njerëzit tanë të afërm se “shiti shtëpinë se kishte bashkëshorten sëmurë”, “mori kredi se kishte djalin sëmurë” apo “u zhyt në borxhe pasi u sëmur”.

Për këtë arsye, SIGAL UNIQA Group Austria ka sjellë këtë paketë unike në tregun shqiptar të sigurimeve dhe jo vetëm, e cila jo vetëm ju mundëson akses në spitalet dhe klinikat më të mira të botës por ju mbron edhe financiarisht.

Kjo policë sigurimi mundëson:

–  Konfrmimi i diagnozës tuaj nga mjekë të huaj

–  Ndërhyrja kirugjikale dhe trajtimi jashtë vendit

–  Çdo procedurë që ju duhet për të qenë të sigurt se po merrni shërbimin mjekësor më të mirë në botë, pa u shqetësuar për organizmin apo për ta paguar.

Cilat Sëmundje mbulon kjo policë sigurimi?

–   Tumoret malinje (kanceri)

–   Ndërhyrjet kirugjikale në zemër (by pass dhe riparim ose zevendesim i valvulave koronare)

–   Ndërhyrjet kirugjikale në kokë

–   Ndërhyjret kirugjikale në shtyllën kurrizore

–   Transplantet nga një dhurues i gjallë

A i mbulon shpenzimet jashtë spitalit? PO

–   Procedura e gjetjes dhe pagesa e biletës së udhëtimit vajtje-kthim për pacientin dhe një të afërm që e shoqëron

–  Procedura e gjetjes dhe pagesa e hotelit për pacientin dhe një të afërm që e shoqëron

–  100 euro në ditë për cdo ditë qëndrimi jashtë vendit

Çmimi i siguracionit? 200 deri 300 euro në vit.

LEXO EDHEMe Sigurimin Privat të Shëndetit nga SIGAL, ju merrni në spitalet private shërbimet që doni, atëherë kur ju nevojiten

SIGAL UNIQA Group Austria, Jetojmë më mirë së bashku…

Për më shumë informacion:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail[email protected]

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat