21.5 C
Tirana
Wednesday, July 6, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetZjarri shkrumbon banesën në Krujë, familja mbetet në qiell të hapur

Zjarri shkrumbon banesën në Krujë, familja mbetet në qiell të hapur

Zjarri ka shkrumbuar totalisht një banesë në fshatin Granze të Krujës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme dhe bëhet fjalë për banesën e Pëllumb Kiçit.

Sipas raportimeve të mediave, familjarët kanë lajmëruar zjarrfikësit e Krujës, por kur ata mbërritën në vendngjarje çdo gjë ishte shkrumbuar.

Teksa ekspertët po hetojnë mbi shkaqet e rënies së zjarrit, familja Kiçi tashmë ka mbetur në qiell të hapur dhe u bën apel institucioneve për ndihmë.

E keqja ndodh, atëherë kur ti nuk e pret. Por nëse je i siguruar ti i përballon shpenzimet financiare, që mund të jenë kolosale, pa e futur dorën në xhep.

Të gjithë e dimë se sa kushton ndërtimi i një banese dhe për shumë qytetarë do të ishte “mision i pamundur”. Prandaj, SIGAL UNIQA ka bërë thirrje të vazhdueshme për sigurimin e Shtëpisë apo Biznesit.

Për vetëm 1 euro/m2 ju mund të siguroni pronën tuaj dhe në rast ngjarjesh të tilla, SIGAL UNIQA ju përgjigjet në kohë rekord duke e rikthyer atë në gjendjen e mëparshme.

Vitin e shkuar, SIGAL UNIQA ka paguar te klientët e saj mbi 3 miliardë lekë dëmshpërblime pikërisht vetëm për Sigurimin nga Zjarri.

SIGURIMI NGA ZJARRI, ofruar nga SIGAL UNIQA Group Austria, mbulon të siguruarin nga humbjet ose dëmtimet e zjarrit të shkaktuara nga:

  1. Energjia elektrike
  2. Shpërthimet e gazit
  3. Zjarri i shkaktuar nga rrufeja,
  4. Zjarri si pasojë e rënies së mjeteve fluturuese mbi pronë apo ngarkesave të rëna nga ky mjet;
  5. Zjarri i ardhur nga fqinji.

Mos neglizhoni! Nuk ka asgjë më të rëndësishme se një shtëpi e sigurtë.

Por SIGAL UNIQA Group Austria vjen edhe me lehtësira të tjera.

Tashmë ju mund të blini siguracionin që ju nevojitet kudo që të jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe. Mjafton vetëm një celular apo një laptop dhe çdo shërbim që lidhet me sigurinë e shëndetit apo pasurisë suaj, është vetëm një klikim larg duke ju kursyer mund, kohë, dhe para.

Hyni në https://sigal.com.al/online/ dhe blini direkt nga celulari siguracionet që ju nevojiten. Shpejt, Thjesht dhe Sigurtë.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria. 

Për çdo pyetje që mund të keni:

E-mail: [email protected]

Whatsapp +355 68 60 62 829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat