18.5 C
Tirana
Thursday, July 7, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetGarancia e një emri të madh/ Shëndeti i besohet SIGAL UNIQA-s

Garancia e një emri të madh/ Shëndeti i besohet SIGAL UNIQA-s

Të qënurit i shëndetshëm është një element thelbësor për lumturinë dhe mirëqënien e njeriut.

Kohët e fundit secili nga ne ka arritur të kuptoj se sa i rëndësishëm është shëndeti, kujdesi për veten dhe të tjerët.

Shpeshherë duke u fokusuar në dinamikën e jetës, në shkollim apo në punë harrojmë se sa e rëndësishme është të kemi kujdes për veten dhe shëndetin personal.

Por cila është kompania e sigurimit më e besuar dhe që paguan më shumë dëme?
Raporti i sipërpërmendur e tregon qartë këtë: SIGAL UNIQA Group Austria, si për pjesën që ze në treg ashtu edhe për dëmshpërblimet e paguara.
Ndarja e tregut 
Dëmet e paguara
Krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë, SIGAL UNIQA është rritur në treg me gati 10% ndërsa me rreth 4% tek dëmet e paguara.
Edhe sa i përket produktit “Sigurimi nga Sëmundjet”, SIGAL mbetet kompania lider, e cila jo vetëm ze pjesën më të madhe të tregut, por edhe që paguan më shumë dëmshpërblime, çka është edhe misioni i një kompanie sigurimi.
Ndarja e tregut
Dëmet e paguara
Pa harruar edhe Shëndetin në Udhëtim, i cili gjithashtu i besohet po SIGAL UNIQA Group Austria-s.

Pse qytetarët i besojnë shëndetin e tyre SIGAL UNIQA-s?

Duke ditur që spitalet dhe klinikat shtetërore punojnë me një planifikim të hershëm duke bërë që edhe për një analizë të thjeshtë të presësh ditë apo javë të tëra, qytetarët kanë gjetur zgjidhje tek sigurimi privat i shëndetit që ofron SIGAL UNIQA Group Austria.

Ky siguracion bën të mundur që për çdo problem tuajin shëndetësor ti drejtoheni në çdo kohë spitaleve dhe klinikave private.

Je ti ai që zgjedh çfarë kontrolli, analizash dhe mjekim të nevojitet ndërsa çmimet variojnë nga 100 mijë lekë në vit deri në 2000 euro në vit. Je ti ai që zgjedh cilësinë e shërbimit dhe kurimit.

Rrjetin mjekësor ekskluziv SIGAL: https://sigal.com.al/sherbime-dhe-kontakte/rrjeti-yne-mjekesor/

Sigurimi Privat i Shëndetit është mundësi për mbulimin 100% të kostove financiare që duhet të përballojë çdo individ në rast se pëson një aksident apo sëmundje të papritur.

SIGAL UNIQA ofron paketa sigurimi individuale dhe familjare, të cilat ofrojnë mbulimin e ekzaminimeve shëndetësore dhe trajtimet mjekësore në rast brenda dhe jashtë Shqipërisë.

SIGAL UNIQA Group Austria është në dispozicionin tuaj 24 orë të ditës, 7 ditë të javës, gjatë gjithë vitit me 300 zyrat e saj në të gjithë vendin.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria. 

Për më shumë informacion:

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

LEXO EDHE: Mjekun dhe spitalin më të mirë në botë/ Pse të gjithë duhet të kemi siguracionin “Jetë Plus”

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat