8.5 C
Tirana
Tuesday, December 5, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMjekun dhe spitalin më të mirë në botë/ Pse të gjithë duhet...

Mjekun dhe spitalin më të mirë në botë/ Pse të gjithë duhet të kemi siguracionin “Jetë Plus”

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe dhe e besuar e sigurimeve, nëpërmjet siguracionit “Jetë Plus”, sjell një mundësi unike për të marrë shërbime mjekësore në spitalet më të mira në Botë, nëse diagnostikoheni me një sëmundje serioze.

Sot diagnostikohen me sëmundje të rënda mbi 20,000 raste çdo vit. Por këto sëmundje kërkojnë kujdes të veçantë, kontrolle të vazhdueshme, mjekë të specializuar dhe shpenzime që shumë pak njerëz mund ti përballojnë. Ndaj shpeshherë dëgjojmë edhe tek njerëzit tanë të afërm se “shiti shtëpinë se kishte bashkëshorten sëmurë”, “mori kredi se kishte djalin sëmurë” apo “u zhyt në borxhe pasi u sëmur”.

Për këtë arsye, SIGAL UNIQA Group Austria ka sjellë këtë paketë unike në tregun shqiptar të sigurimeve dhe jo vetëm, e cila ju mundëson akses në spitalet dhe klinikat më të mira të botës me mbulim deri në 1 milion euro.

Kjo policë sigurimi mundëson:

–  Konfrmimi i diagnozës tuaj nga mjekë të huaj

–  Ndërhyrja kirugjikale dhe trajtimi jashtë vendit

–  Çdo procedurë që ju duhet për të qenë të sigurt se po merrni shërbimin mjekësor më të mirë në botë, pa u shqetësuar për organizmin apo për ta paguar.

Cilat Sëmundje mbulon kjo policë sigurimi?

–   Tumoret malinje (kanceri)

–   Ndërhyrjet kirugjikale në zemër (by pass dhe riparim ose zevendesim i valvulave koronare)

–   Ndërhyrjet kirugjikale në kokë

–   Ndërhyrjet kirugjikale në shtyllën kurrizore

–   Transplantet nga një dhurues i gjallë

A i mbulon shpenzimet jashtë spitalit? PO

–   Procedura e gjetjes dhe pagesa e biletës së udhëtimit vajtje-kthim për pacientin dhe një të afërm që e shoqëron

–  Procedura e gjetjes dhe pagesa e hotelit për pacientin dhe një të afërm që e shoqëron

–  100 euro në ditë për cdo ditë qëndrimi jashtë vendit

Çmimi i siguracionit? Varion nga 200 deri në 300 euro/vit.

Cila kompani sigurimi ju ofron një mundësi kaq fisnike?!…

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria

Për më shumë informacion:

Website: www.sigal.com.al

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail[email protected]

LEXO EDHE: A ju nevojitet Siguracioni i Shëndetit për sëmundjet serioze? Fjoralba ka një mesazh për ju

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat