21.5 C
Tirana
Wednesday, July 6, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFier, makina përplas për vdekje 15-vjeçarin

Fier, makina përplas për vdekje 15-vjeçarin

Një i mitur është aksidentuar për vdekje mbrëmjen e së enjtes në aksin rrugor Hamil-Dërmënas në Fier.

Mësohet se viktima është një 15-vjeçar, i cili po udhëtonte me biçikletë kur është përplasur nga makina.

Aksidenti ndodhi rreth orës 22:00 mbrëmjen e së enjtes, ndërsa disa orë më vonë, në orën 02:00 të mëngjesit të së premtes, i mituri ndërroi jetë në Spitalin e Fierit.

Drejtuesi i automjetit, E.B. 29 vjeç fillimisht u largua nga vendngjarja pas aksidentit, por u arrestua disa orë më vonë.

Ai akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe largim nga vendi i aksidentit.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat