15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitet"Duke siguruar të ardhmen e klientëve tanë"/ "SIGAL UNIQA Fond Pensioni" feston...

“Duke siguruar të ardhmen e klientëve tanë”/ “SIGAL UNIQA Fond Pensioni” feston 18-vjetorin e themelimit

“SIGAL UNIQA Fond Pensioni”, fondi më i madh i pensioneve private në Shqipëri sa i përket numrit të aseteve, feston sot 18-vjetorin e themelimit.

18 vite duke siguruar të ardhmen e klientëve tanë dhe duke ndërtuar ëndrra!

Ne jemi të lumtur që të festojmë këtë arritje të madhe me ju, dhe ju falenderojmë për besnikërinë dhe besimin tuaj”, shkruan Fondi në një postim të tijin.

Po përse shumica e qytetarëve i besojnë masivisht “SIGAL UNIQA Fond Pensioni”?

 • Mbi 27 milionë euro asete në administrim të mbi 12.000 klientëve dhe mbi 140 bizneseve ose rreth 42% të tregut.
 • Pjesë e “SIGAL UNIQA Group Austria”, kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon.
 • Pjesë e “UNIQA INSURANCE Group”, gjigandi austriak i sigurimeve dhe financave.
 • Të drejtën për tu anëtarësuar e kanë të gjithë personat, pavarësissht nga mosha, vendndodhja dhe punësimi
 • Është një Fond Pensioni me kontribute individuale të përcaktuara
 • Kontributi minimal është 1,000 lekë në muaj
 • Kontributet për pension privat mund ti paguajnë individët anëtarë të Fondit, punëdhënësit e tyre, ose çdo person i tretë ne emër të tyre në lekë
 • Kontributi për pension mund të paguhet sipas dëshirës dhe mundësisë në baza mujore, 3-mujore, 6-mujore ose vjetore, etj
 • Kontributet mund të paguhen edhe si shumë e menjëhershme
 • Asetet e Fondit investohen më synim rritjen e kthimit nga investimi për anëtarët e tij dhe për t’i siguruar atyre një të ardhme të sigurt
 • Pagesa e përfitimeve ofrohet për anëtarët e Fondit në format e: a) Pension Pleqërie të Parakohshëm; b) Pension Pleqërie; c) Pension Invaliditeti; d) Pension familjar;
 • Në rast humbje jete si anëtar të Fondit, asetet e mbetura në llogarinë tuaj do t’u shpërndahen trashëgimtarëve sipas aktit të trashëgimisë.
 • Transparencë në kohë reale përmes faqes zyrtare në internet: www.fondisigal.com.al

Bonuse për klientët

Duke qenë pjesë e “SIGAL UNIQA Group Austria”, me anëtarësimin në SIGAL UNIQA FOND PENSIONI, krahas kursimeve tuaja që rriten, keni mundësinë që vetëm me kartën e anëtarësisë të përfitoni nga bonuset fantastike që ju ndihmojnë të kenë akses në shërbime e produkte cilësore.

SIGAL UNIQA Fond Pensioni, Kurse, Investo, Fito

📱+35544511666
💻Email: [email protected]
🌏 www.fondisigal.com.al

LEXO EDHE: “SIGAL UNIQA Fond Pensioni” vlerësohet në “CCTI Awards 2024” / Ponari ja dedikon klientëve dhe punonjësve të grupit në 3 shtete

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat