21.5 C
Tirana
Wednesday, July 6, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDigjet gjatë natës makina në Delvinë/ Akoma nuk e ke siguracionin KASKO?

Digjet gjatë natës makina në Delvinë/ Akoma nuk e ke siguracionin KASKO?

Një makinë është djegur pak pas mesnatës në Delvinë.

Policia bën me dije se ngjarja la ndodhur rreth orës 00:50 në lagjen “9 nëntori”.

Makina tip “Suzuki” është në pronësi të shtetasit L.K, banues në Delvinë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të rënies së zjarrit.

Ngjarje të papritura mund ti ndodhin kujtdo. Qoftë në rrugë, në parkim apo në garazhd. Ndaj duhet të jemi gjithmonë të përgatitur duke patur siguracionin e duhur, që na mbron në çdo rast. Ky është siguracioni KASKO nga SIGAL UNIQA Group Austria.

Ky siguracion ka parashikuar çdo rrezik të mundshëm për automjetin tuaj; nga përplasjet në rrugë, dëmtimet në parkim, aktet keqdashëse e deri tek objektet që bien nga qielli.

Ai mbulon gabimet tuaja, gabimet e të tjerëve por edhe gabimet e natyrës!

MBULIMET

 • Dëmtime Aksidentale

Përplasja me një objekt fiks ose të lëvizshëm. Dalja nga rruga apo përmbysja e mjetit.

 • Thyerja e xhamave

Plasaritja/thërmimi i xhamave të përparme, të pasëm, anësore, të tavaneve të lëvizshëm si dhe xhamave të fenereve, shkaktuar nga goditja e një objekti të lëvizshëm

 • Zjarr, Rrufe, Eksplozion

Zjarri dhe eksplozioni që vijnë nga faktorë të jashtëm dhe përfshijnë mjetin e siguruar. Rrufeja mbi mjetin motorik.

 • Katastrofat Natyrore

Stuhia, breshëri, dëbora, tufani, përmbytja, vërshimi, renia e objekteve te ndryshme si pasoje e katastrofave natyrore.

 • Vjedhja ose vjedhja e pjesshme

Vjedhja totale e mjetit dhe vjedhja e aksesorëve ose elementeve të përfshirë në katalogun e prodhimit, përjashtohen pasqyrat, gomat, disqet.

 • Dëmtim në parkim nga mjet tjetër

Dëmtime nga një mjet i lëvizshëm i paidentifikuar

 • Dëmtimi nga akte keqdashëse

Dëmet e ndodhura nga veprime të kryera në mënyrë të qëllimshme apo keqdashëse nga palë të treta pa dijeninë e të siguruarit.

 • Jashtë territorit të Shqipërisë:

Duke shtuar 20% të vlerës së siguracionit, të gjitha mbulimet e zgjedhura më sipër do të jenë të vlefshme si brenda dhe jashtë territorit të Shqipërisë. Këtu përfshihen vendet anëtare të EU si dhe Kosovë, Maqedoni, Mal i Zi, Serbi, Turqi, Rusi…

“SIGAL UNIQA AutoSOS”

SIGAL UNIQA Group Austria është gjithmonë pranë klientëve të saj, duke paguar dëmet në kohë por edhe duke sjellë vazhdimisht produkte që ua bëjnë jetën më të bukur dhe mbi të gjitha më të sigurt.

Më i fundit është “SIGAL UNIQA AUTOSOS”, Asistenca Rrugore që ju vjen në ndihmë në çdo rrugë të rajonit apo Europës.

Ky shërbim vjen për herë të parë në Shqipëri falë bashkëpunimit me “EuropAssistance”, kompania lider në Europë që u shërben rreth 300 milionë klientëve 24 orë në ditë, 365 ditë të vitit.

Shërbimet:

 1. Qendër Kontakti 24 orë të ditës në 7 ditë të javës, e cila ofron shërbim informacioni dhe organizimin e shërbimeve të ndihmës. Këshilla teknike për mjetin, vendndodhjen e serviseve apo adresa te tjera te domosdoshme ne rast emergjence
 2. Shërbim karroatreci
 3. Riparim në vend
 4. Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti
 5. Parkim
 1. Akomodimi në hotel
 1. Riatdhesim ose vazhdim i udhetimit drejt destinacionit

Ndërkohë, kushdo që blen pranë SIGAL siguracionin KASKO me mbulim për jashtë e përfiton falas shërbimin “SIGAL UNIQA AUTOSOS“.

Makina është një nga vendet ku shpenzojmë më shumë kohë duke u shndërruar në një shtëpi të dytë dhe që gjithashtu ka nevojë për siguri dhe mbrojtje nga rreziqet e mundshme. Me KASKO nga SIGAL UNIQA ju do të jeni të mbuluar për çdo dëmtim apo humbje që mund të pësojë automjeti juaj.

LLOGARITE & POROSITE ONLINE NËhttps://sigal.com.al/merr-cmim/#kasko

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria

Për më shumë informacion:

e-mail[email protected]

Whatsapp: +355 68 606 2829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat