18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeRajon & BotaCOVID 19, berberëve u ofrohet mbulim me sigurim për ndërprerjen e punës

COVID 19, berberëve u ofrohet mbulim me sigurim për ndërprerjen e punës

Brand-i i krehjes Gillette do të ofrojë mbulim me sigurim deri në shumën 1,323 dollarë për 50,000 berberë, të cilët e kanë ndërprerë punën e tyre për shkak të COVID 19.

Për shkak të natyrës së punës së tyre, komuniteti i berberëve është në rrezik të lartë nga COVID-19 dhe kështu Gillette ka shpallur një program, përmes së cilit do të ofrojnë mbulimin me sigurim për berberët e prekur nga kriza e pandemisë.

Gjithashtu ky program sigurimi do të mbulojë edhe kostot për mjetet e sigurisë në punë që atyre u nevojiten për tu mbrojtur nga infektimet e mundshme me COVID 19.

Që pas shpalljes së pandemisë nga Koronavirusi, në të gjithë botën po rishihikohen kontratat e sigurimit, kryesisht ato që lidhen me sigurimin e bizneseve, me qëllim që të përfshihen edhe rastet e ndërprerjes së biznesit nga pandemitë.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat