18.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetBiden hap kufijtë, çfarë ju duhet për të udhëtuar drejt SHBA

Biden hap kufijtë, çfarë ju duhet për të udhëtuar drejt SHBA

Në Nëntor Shtëpia e Bardhe heq të gjitha kufizimet për qytetarët e huaj që hyjnë në Amerikë dhe kërkon vaksinimi të detyrueshëm për pasagjerët që udhëtojnë drejt kufijve të saj.

Kufizimet e fluturimeve hiqen për herë të parë që nga fillimi i pandemisë në 2020. Ndalimet e fluturimeve u vendosen fillimisht nga Donald Trump dhe ky vendim u zgjat kur Biden mori pushtetin në Janar 2021.

Deklarata e nënshkruar nga presidenti Biden të hënën detyron linjat ajrore t’i kërkojnë statusin e vaksinimit udhëtarëve përpara se të hipin në avionë.

“Është në interesin e Shteteve të Bashkuara që të largohen nga kufizimet”, thuhet në deklaratën e Biden.

Lexo edhe: Italia ul sot “traun”, kategoritë që lejohen të udhëtojnë

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat