19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetE rëndë! COVID-19 i merr jetën 5-vjeçarit në Sarandë

E rëndë! COVID-19 i merr jetën 5-vjeçarit në Sarandë

Një fëmijë 5-vjeç me inicialet M.H. nga Saranda ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19.

Sipas asaj që raporton Abc News, fëmija ishte shtruar në Sarandë rreth 8 ditë më parë.

Në momentin që gjendja u rëndua u transportua me helikopter drejt Tiranës dhe më pas drejt Turqisë ku ndërroi jetë.

Mësohet gjithashtu se, fëmija ishte mbipeshë, rreth 54 kg.

Dje në Shqipëri u regjistruan katër humbje jete nga COVID-19 dhe u zbuluan 444 qytetarë të infektuar, 315 ishin të shëruarit në 24 orët e fundit.

Lexo edhe: Vetëm 14 Lekë në ditë! Siguroni shëndetin e nxënësve e studentëve dhe mendoni vetëm për rezultatet në mësime

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat