9.5 C
Tirana
Monday, December 5, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVIDEO/ Kohë përmbytjesh dhe dëmesh të mëdha, mesazhi i Ardit Gjebresë për...

VIDEO/ Kohë përmbytjesh dhe dëmesh të mëdha, mesazhi i Ardit Gjebresë për shqiptarët

Në një kohë kur një pjesë e mirë e vendit, kryesisht Shkodra dhe Lezha, është përfshirë nga reshje të dendura shiu e për pasojë edhe nga përmbytje masive, moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka një mesazh drejtuar qytetarëve shqiptarë.

Pavarësisht ekspozimit ndaj rrezikut të fatkeqësive të shkaktuara nga impakti i rreziqeve natyrore si tërmetet, përmbytjet, zjarret në pyje, thatësira dhe shkarja e tokës, shpeshtësia dhe shkalla e dëmit të të cilave ka gjasa të rritet si rezultat i ndryshimeve klimatike, mbulimi i banesave dhe bizneseve me siguracion në rast fatkeqësish në Shqipëri vijon të jetë ende i ulët.

Sipas raporteve mujore të Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, një qytear shqiptar shpenzon vetëm 8 euro për frymë për Sigurimin e Pronës.

Ndërsa referuar të dhënave të Insurance Europe, në shtetet e Bashkimit Europian konsumi për frymë për Sigurimin e Pronës të jetë rreth 728 euro.

Mesazhi i plotë i Ardit Gjebresë:

“Shtëpia apo apartamenti është investimi ynë më i madh. Por asnjëherë nuk duhen harruar rreziqet që na kanosen.

Askush në botë nuk mundet dot të parandalojë as përmbytjet, as tërmetin dhe as ngjarje të tjera.

Por ndryshe nga Shqipëria, ajo që ndodh nëpër botë është se pas çdo ngjarje, sado shkatërruese të jetë ajo, efekti post-ngjarje është më i vogël dhe dhimbjet më të pakta pasi kostot financiare mbulohen nga kompanitë e sigurimeve dhe familjet kanë mundësi ta rindërtojnë sërish jetën si më parë.

Me Sigurimin e Pronës në SIGAL UNIQA, ju mund të siguroni Shtëpinë tuaj nga rreziqe si: zjarri, eksplozioni, përmbytja, tërmeti apo vjedhja;

Ju mund të siguroni gjithashtu edhe Përgjegjësinë ndaj Palëve të treta për dëme që mund t’i shkaktoni JU komshinjve në pronen e tyre apo të afërmve tuaj që mund të jenë të pranishëm gjatë një aksidenti brenda shtëpisë tuaj.

Siguracionin e Shtëpisë tashmë mund ta blini kudo që të jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe.

Mjafton vetëm një celular dhe çdo shërbim që lidhet me sigurinë e pasurisë suaj, është vetëm një klikim larg duke ju kursyer kështu kohë dhe para.

Hyni në www.sigal.com.al  dhe blini Online siguracionin e shtëpisë. Shpejt, Thjesht dhe Sigurt.

Meqë jemi në prag të 3-vjetorit të tërmetit tragjik të 26 Nëntorit 2019, SIGAL UNIQA, si asnjë kompani tjetër Sigurimi, pagoi te klientët e saj mbi 16 milionë euro dëmshpërblime.

SIGAL UNIQA Group Austria, Jetojmë më mirë së bashku…”

Sigurimi i Shtëpisë në SIGAL UNIQA? Duke nisur nga vetëm 5,000 Lekë në vit. 

 

Për çdo pyetje apo paqartësi që mund të keni:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

LEXO EDHE: Ti siguron shtëpinë dhe makinën/ SIGAL të jep mjekun me vete, për një vit, FALAS

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat