22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetStuhia bën namin në Tiranë, shkulen pemë e dëmtohen makina/ Pse Siguracioni...

Stuhia bën namin në Tiranë, shkulen pemë e dëmtohen makina/ Pse Siguracioni KASKO është domosdoshmëri

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta, të nisura prej disa minutash, kanë shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë.

Siç mund të shihni në pamjet e mëposhtme, stuhia ka dëmtuar shumë automjete për shkak të pemëve të rrëzuara në disa zona të kryeqytetit.

 

Dhe sa herë që flitet për ngjarje të tilla natyrore, të cilat nuk janë në dorën tonë, bëjmë pyetjen: sa të sigurtë jemi? Po automjetet tona?

Siguracioni që kërkon polici në rrugë (TPL) mbulon dëmet që ti si shkaktar aksidenti i shkakton një personi ose automjeti tjetër. Ndërsa mbulimin e plotë ndaj çdo dëmi, si në rast aksidenti apo dëme të tjera të paparashikuara që mund të ndodhin në rrugë, përfshirë edhe rastin për të cilin po flasim, e bën vetëm SIGURIMI KASKO, i cili mbulon dëmtimet në parkim dhe nga katastrofat natyrore qoftë stuhi ere, shiu apo breshëri. Pa harruar edhe zjarrin që mund të vijë si pasojë e rrufeve.

Nëse do ta shijoni automjetin tuaj pa e vrarë mendjen nëse mund të ndodhë diçka, sa do të të kushtojë dhe të jesh gjithmonë, atëherë zgjidhni KASKO nga SIGAL UNIQA.

Llogarit & porosit onlinehttps://sigal.com.al/merr-cmim

Për çdo pyetje që mund të keni, kontaktoni në:

WhatsApp: 068 60 62 829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat