22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetAksidentohet në Strugë makina me targa shqiptare, dy të lënduar

Aksidentohet në Strugë makina me targa shqiptare, dy të lënduar

Një makinë me targa të Shqipërisë është përfshirë në një aksident të rëndë në kufirin mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Një mjet tip “Fiat” me targa shqiptare është përplasur me një “BMW X6” me targa të Zvicrës.

Nga ky aksident kanë mbetur të lënduar dy persona.

Përse duhet të pajisemi me “Karton Jeshil” kur udhëtojmë jashtë?

  1. Paisja me “Karton Jeshil” është i detyrueshëm për çdo mjet që udhëton jashtë Republikës së Shqipërisë (përjashtuar Kosovën).
  2. Mospaisja e siguracionit “Karton Jeshil” ka penalitete ligjore në varësi të vendit ku udhëtoni.
  3. Mospasurit “Karton Jeshil” është edhe shkak ligjor për refuzim të udhetimit nga policia vendase.
  4. Risku më i madh janë demet që mund ti shkaktohen palëve të treta nga drejtuesi i mjetit. Në pjesën më të madhe të shteteve nuk ka kufi ligjor për vlerën e dëmshpërblimit, por drejtuesi i mjetit duhet të paguajë vlerën e plotë të dëmit që ai shkakton, që mund të arrijë në miliona euro

Përse “Karton Jeshil” nga SIGAL UNIQA Group Austria?

  1. Nëse pajiseni me një siguracion “Karton Jeshil SIGAL” dhe jeni përfitues në një aksident (një mjet tjeter ju ka shkaktuar deme materiale apo dëme shëndetësore ndaj jush apo pasagjerëve tuaj), atëherë SIGAL ju mbështet me procedurat e dëmshpërblimit me kompaninë përgjegjëse në vendin përkates ku ka ndodhur aksidenti. Kështu ju kurseni kohën dhe paratë tuaja duke mosangazhuar një avokat në vendin e aksidentit.
  2. SIGAL ju ofron mundësinë që të blini sigurimin “Karton Jeshil” online, nga celulari apo laptopi juaj, duke kursyer kohën tuaj
  3. Duke blerë “Karton Jeshil” pranë SIGAL atëherë përfitoni edhe një tjetër bonus: çdo klient që blen pranë SIGAL-it Siguracionin “Karton Jeshil” përfiton FALAS Asistencën Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS”, risia më e fundit nga SIGAL UNIQA që vjen për herë të parë në Shqipëri falë bashkëpunimit me “EuropAssistance”, kompania lider në Europë që u shërben rreth 300 milionë klientëve 24 orë në ditë, 365 ditë të vitit.

Asistenca Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” ofron këto shërbime:

– Qendër Kontakti 24 orë të ditës në 7 ditë të javës

– Shërbim karroatreci

– Riparim në vend

– Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti

– Parkim

– Akomodimi në hotel

– Riatdhesim ose vazhdim i udhëtimit drejt destinacionit

Kartoni Jeshil, pasaporta për të udhëtuar jashtë Shqipërisë

Kohëzgjatja e “Kartonit Jeshil” mund të jetë 15 ditë, 1 muaj, 3 muaj, 6 muaj ose 1 vit, në varësi të ditëve të qëndrimit tuaj jashtë Shqipërisë.

“Kartoni Jeshil”, për një afat 15-ditor, kushton vetëm 40 euro dhe dëmi më i madh, paguar së fundmi, ka qenë mbi 1.6 milion euro. Ndërsa rezerva e demit për këtë kategori është 11.574.481 euro për 1105 dëme, çka do të thotë mesatarisht 11 mijë euro për dëm.

Mos udhëtoni kurrë pa patur më parë siguracionin “Karton Jeshil” me vete pasi një dëm i vogël mund të ketë kosto aq të madhe sa të mos përballohet edhe gjatë gjithë jetës suaj…

BLI ONLINE Siguracionin “Karton Jeshil” në pak minuta në: https://sales.sigal.com.al/…/KJ/KartonJeshilonline.aspx

Karton Jeshil + Asistencë Rrugore, shijoni udhëtimet jashtë Shqipërisë vetëm me SIGAL UNIQA

Për çdo pyetje shkruani në WhatsApp, në numrin +355 68 60 62829

ose dërgoni e-mail në [email protected]

LEXO EDHEStuhia bën namin në Tiranë, shkulen pemë e dëmtohen makina/ Pse Siguracioni KASKO është domosdoshmëri

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat