14.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLifestyleFamiljeFundjavë jashtë Shqipërisë? Mos harroni "SIGAL UNIQA AutoSOS” që familja juaj të...

Fundjavë jashtë Shqipërisë? Mos harroni “SIGAL UNIQA AutoSOS” që familja juaj të udhëtojë pa shqetësime

Keni vendosur të kaloni këtë fundjavë jashtë Shqipërisë bashkë me familjen dhe doni që të merrni automjetin tuaj me vete? Po, mund ta bëni pa e vrarë mendjen se çfarë mund t’ju ndodhë në rrugët e rajonit apo Europës.

Ju le goma, karburanti apo përfshiheni në një aksident në një vend ku nuk dini ku të drejtoheni?

LEXO EDHE: Aksidentohet në Strugë makina me targa shqiptare, dy të lënduar

Tashmë nuk keni pse shqetësoheni. Për çdo problem me automjetin tuaj, në rajon dhe në Europë, mjafton një telefonatë dhe në pak minuta “SIGAL UNIQA AutoSOS” u vjen në ndihmë menjëherë.

Kjo është risia më e fundit nga SIGAL UNIQA që vjen për herë të parë në Shqipëri falë bashkëpunimit me “EuropAssistance”, kompania lider në Europë që u shërben rreth 300 milionë klientëve 24 orë në ditë, 365 ditë të vitit.

Asistenca Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” ofron këto shërbime:

– Qendër Kontakti 24 orë të ditës në 7 ditë të javës

– Shërbim karroatreci

– Riparim në vend

– Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti

– Parkim

– Akomodimi në hotel

– Riatdhesim ose vazhdim i udhëtimit drejt destinacionit

LEXO EDHEUnike në produkte e gjithmonë pranë klientëve/ SIGAL UNIQA mbetet në majën e tregut të sigurimeve

Ky lloj shërbimi mundësohet për periudha 1 mujore ose 1-vjeçare në varësi të nevojave të klientit. Ndërsa SIGAL UNIQA Group Austria  e ofron këtë shërbim FALAS për klientët e saj, në rastet kur blejnë pranë SIGAL-it Siguracionin Karton Jeshil apo KASKO me mbulim për jashtë Shqipërisë.

Zgjdhni mbulimin që i përshatet nevojave tuaja për të qenë të qetë dhe të sigurtë në çdo udhëtim tuajin jashtë Shqipërisë.

Sigurohuni që familja juaj të udhëtojë pa shqetësime me “SIGAL UNIQA AUTOSOS”

LEXO EDHE‘Shërbime të reja për klientët’/ drejtues të “UNIQA”: Të vendosim fjalën “sigurime” në një dritë më pozitive

Doni të dini më shumë rreth AUTOSOS? Kontaktoni në:

Web: https://sigal.com.al/autosos/

E-mail: [email protected]

WhatsApp: +355 68 606 2829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat