15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShqipëria zyrtarisht ‘e infektuar’/ Cili është gripi i tipit A që po...

Shqipëria zyrtarisht ‘e infektuar’/ Cili është gripi i tipit A që po qarkullon në Shqipëri dhe pse ju shërben ‘TeleShëndet’

Në Shqipëri është duke qarkulluar virusi i gripit i tipit A.

Në Institutin e Shëndetit Publik është izoluar ky tip virusi ndërkohë që thonë se grip ka qarkulluar edhe gjatë verës, pasi tashme nuk bëhet survejancë vetëm në fillim të sezonit.

Por në vend janë duke qarkulluar paralelisht si virusi i gripit ashtu edhe i COVID-it, simptomat e të cilëve janë të ngjashme tek pacientët që preken.

Ekspertët thonë se gripi është një sëmundje e pabesë, pasi merr jetë njerëzish sidomos në grupet e riskut.

Tek ata me sëmundje kronike, gratë shtatzëna, tek personeli mjekësor. Gripi është i pabesë. Gripi shkakton vdekje”, deklaron Silva Bino.

Nisur nga eksperienca e një viti më parë ku pati raste të rënda këtë vit ka një interes për vaksinën e gripit, pasi pothuajse 60 % e dozave të siguruara janë aplikuar ndërkohë e kundërta ndodh me vaksinën ndaj COVID.

“TELESHËNDET”

Nëse doni që të shmangni rradhët e gjata nëpër spitale, pritjet para zyrës së mjekun, rrezikun nga infektime të ndryshme, por edhe të përfitoni një sërë benefitesh të tjera, ne ju sygjerojmë shërbimin novativ “Teleshëndet”, i cili ju mundëson të keni mjekun në celularin tuaj, në çdo orë të ditës dhe kudo ndodheni.

Që prej fillimit të vitit 2020, kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri, SIGAL UNIQA Group Austria, ofron për klientët e saj shërbimin “TeleShëndet”.

Kjo risi në tregun e sigurimeve në Shqipëri është përqafuar nga mijëra individë dhe biznese, ndërsa mundëson:

  • Këshillim me mjek 24/7
  • Shkarkoni kartelën tuaj mjekësore
  • Merrni një recetë mjekësore online
  • Përfitoni zbritje për shërbimet në rrjetin mjekësor Teleshëndet
  • Në rast kur ju rekomandoohet një ilaç, mjekët e “TeleShëndet” ju lëshojnë një recetë elektronike të cilën e printoni dhe ia tregoni farmacistit tuaj

Por përveç këtyre, klientët e “TeleShëndet” ofrojnë edhe një sërë benefitesh si:

Check up 1 herë në vit

  • Vizitë okulisti falas
  • Xhama syzesh me zbritje
  • Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%
  • Zbritje në rrjetin mjekësor “SIGAL TELESHENDET“
  • Dhe shumë benefite të tjera

Çmimi? Për fëmijët 5,000 në vit dhe 10,000 Lekë në vit për të rriturit.

Mësoni më shumë KËTU.

Si shkarkohet “TeleShëndet”

Aplikacioni mund të shkarkohet lehtësisht në çdo celular, iPhone apo Android. Regjistroheni në pak minuta dhe 24 orët e para mund ta provoni falas shërbimin e mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në teleshendet.al.

Për çdo pyetje, mund të shkruani në:

WhatsApp: 068 60 62 829

e-mail[email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat