15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShorti i "Euro 2024"/ Shqipëria mëson kundërshtarët! Datat dhe stadiumet e dueleve

Shorti i “Euro 2024″/ Shqipëria mëson kundërshtarët! Datat dhe stadiumet e dueleve

U hodh para pak minutash në Hamburg të Gjermanisë shorti i fazës së grupeve në Euro 2024, kompeticion që do të zhvillohet në tokën gjermane nga 14 qershori deri në 14 korrik të vitit të ardhshëm.

Kombëtarja e Shqipërisë është pjesë e grupit B, aty ku do të ketë rivalë Spanjën, Kroacinë dhe Italinë.

 

Ndeshja hapëse e Europianit do të jetë Gjermani-Skoci, në datën 14 qershor, ndërkohë që Shqipëria luan ndeshjen e parë kundër Italisë. Në datën 15 qershor në “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Ndeshja e parë e kuqezinjve: më 15 Qershor (Dortmund), përballë Italisë.

Ndeshja e dytë e kuqezinjve: më 19 qershor (Hamburg) ndaj Kroacisë.

Ndeshja e tretë e kuqezinjve: më 23 qershor në (Dusseldorf) kundër Spanjës.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat