15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNëse AMG-ja e Kozakut do kishte KASKO

Nëse AMG-ja e Kozakut do kishte KASKO

Makina e personazhit të njohur të rrjeteve sociale, Kozak Braçi, është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Makina është djegur në zonën e Alliasit në Tiranë, ku dhe Braçi banon me familjen e tij.

Policia ka njoftuar se grupi hetimor po punon për zbardhjen e rastit dhe gjetjen e shkakut të zjarrit.

Nëse automjeti i Kozakut do kishte KASKO

Sigurimi KASKO ju mbron financiarisht nga shumë ngjarje, të papritura dhe të paparashikuara. Falë tij ju kompensoheni për dëmin e pësuar, pa patur nevojë të krijoni konflikte me askënd.

PSE KASKO NGA SIGAL UNIQA?

SIGAL UNIQA Group Austria është gjithmonë pranë klientëve të saj, duke paguar dëmet në kohë por edhe duke sjellë vazhdimisht produkte që ua bëjnë jetën më të bukur dhe mbi të gjitha më të sigurt.

MBULIMET E SIGURIMIT KASKO:

Dëmtime Aksidentale

Përplasja me një objekt fiks ose të lëvizshëm. Dalja nga rruga apo përmbysja e mjetit.

Thyerja e xhamave

Plasaritja/thërmimi i xhamave të përparme, të pasëm, anësore, të tavaneve të lëvizshëm si dhe xhamave të fenereve, shkaktuar nga goditja e një objekti të lëvizshëm.

Zjarr, Rrufe, Eksplozion

Zjarri dhe eksplozioni që vijnë nga faktorë të jashtëm dhe përfshijnë mjetin e siguruar. Rrufeja mbi mjetin motorik.

Katastrofat Natyrore

Stuhia, breshëri, dëbora, tufani, përmbytja, vërshimi, renia e objekteve te ndryshme si pasoje e katastrofave natyrore.

Vjedhja ose vjedhja e pjesshme

Vjedhja totale e mjetit dhe vjedhja e aksesorëve ose elementëve të përfshirë në katalogun e prodhimit, përjashtohen pasqyrat, gomat, disqet.

Dëmtim në parkim nga mjet tjetër

Dëmtime nga një mjet i lëvizshëm, i paidentifikuar

Dëmtimi nga akte keqdashëse

Dëmet e ndodhura nga veprime të kryera në mënyrë të qëllimshme apo keqdashëse nga palë të treta pa dijeninë e të siguruarit.

Jashtë territorit të Shqipërisë:

Duke shtuar 20% të vlerës së siguracionit, të gjitha mbulimet e zgjedhura më sipër do të jenë të vlefshme si brenda dhe jashtë territorit të Shqipërisë.

Përmes këtij sigurimi, SIGAL UNIQA Group Austria ju mbulon në rast:

  • Humbjeje ose dëmtimi të pjesshëm/të plotë të automjetit.
  • Dëmshpërblim në kohë të shpejtë.
  • Riparim në servis të specializuar.

Nëse doni të siguroni makinën tuaj pa e vrarë mendjen nëse mund të ndodhë diçka, sa do të të kushtojë dhe të jesh gjithmonë, atëherë zgjidhni KASKO nga SIGAL UNIQA.

Llogarit & porosit online KËTU

Për çdo pyetje që mund të keni, kontaktoni në:

WhatsApp: 068 60 62 829

LEXO EDHE: Më të mirët në treg/ Edhe Florian Binaj ia beson KASKO-n e makinës SIGAL UNIQA-s

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat