18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShkolla po afron... / "TeleShëndet", paketa e duhur për fëmijë të shëndetshëm...

Shkolla po afron… / “TeleShëndet”, paketa e duhur për fëmijë të shëndetshëm dhe prindër të lumtur

Kanë mbetur më pak se 1 muaj nga fillimi i vitit të ri shkollor 2023-24 me prindërit që kanë filluar të mendojnë për shumë gjëra: shkolla, librat, veshja etj.

Me një përllogaritje e thjeshtë, çdo prind harxhon mesatarisht 20-30 mijë lekë të reja për një fëmijë vetëm me fillimin e vitit shkollor. Nëse kësaj shifre do t’i shtonim edhe kostot e tjera që duhen për të përballuar të gjithë vitin shkollor si dhe për shërbimet shëndetësore, kostoja rezulton disa-fish më e lartë.

Përballë kësaj situate, pjesa më e madhe e prindërve shqiptarë e kanë të pamundur të përballojnë kostot financiare.

Por mos harrojmë edhe shëndetin e më të dashurve tanë.

Nga një vëzhgim i tregut rajonal, rezulton se një qytetar evropian paguan mesatarisht 2154 Euro sigurime për shëndetin në vit. Ndërsa mungesa e kulturës mbi sigurimet ka bërë që qytetarët shqiptarë të paguajnë sigurimet shëndetësore publike të detyruara, nga ana tjetër një numër i madh prindërish preferojnë të shkojnë në spitalet private.

Çdo fëmijë shqiptar shkon në spitale apo qendra shëndetësore mesatarisht 2-3 herë në vit.

Një vizitë tek mjeku kushton 3-6 mijë lekë, në varësi të ekzaminimeve që duhet të bëjë fëmija. Të gjitha këto kosto mund të mbulohen fare lehtë nëse fëmijën e keni të siguruar në një nga kompanitë e sigurimit në vend.

Prandaj, në prag të vitit të ri shkollor, SIGAL UNIQA Group Austria vjen me disa mundësi të arta për ju dhe fëmijët tuaj.

Një ndër produktet më të kërkuara është edhe “TeleShëndet” dedikuar Nxënësve, risi për tregun shqiptar dhe falë të cilit prindërit dhe fëmijët përfitojnë një mori benefitesh, të domosdosshme për një përditshmëri sa më të shëndetshme.

PËRFITIMET:

Rritja e një fëmije sa më të shëndetshëm në ditët e sotme është dëshmuar të jetë detyrë e vështirë. Edhe në rrethanat më të mira, prindërimi është sfidues, por në një familje ku ka produkte “SIGAL UNIQA”, sfidat ulen dhe siguria rritet në maksimum.

Prandaj, “TeleShëndet për Nxënës” është produkti i duhur për fëmijë të shëndetshëm dhe prindër të lumtur…

Paketën “TeleShëndet”, përveç se në çdo zyrë SIGAL UNIQA, mund ta blini edhe ONLINE përmes celularit tuaj.

Për çdo pyetje apo paqartësi mund të shkruani në:

Whatsapp: 0686062829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat