22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShi, breshër dhe diell/ Çfarë ndodh me motin ditën e nesërme

Shi, breshër dhe diell/ Çfarë ndodh me motin ditën e nesërme

Ditën e nesërme, e mërkurë 21 shtator, Shqipëria do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike relativisht të qëndrueshme me masa ajrore të ftohta dhe origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare kryesisht në orët e mesditës.

Sipas SHMU, në relievet malore këto vranësira hera-herës do të jenë deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave apo stuhive afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër të izoluar. Më pas mot përsëri i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e hera-herës fiton shpejtësi deri në 10-15m/sek përgjatë vijës bregdetare duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-3ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 5 deri 19°C

në zona e ulëta 6 deri 25°C

në zona bregdetare 12 deri 25°C

LEXO EDHEStuhia bën namin në Tiranë, shkulen pemë e dëmtohen makina/ Pse Siguracioni KASKO është domosdoshmëri

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat