11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRaporti i AMF për 4-mujorin e parë 2023, ja cilës kompanie i...

Raporti i AMF për 4-mujorin e parë 2023, ja cilës kompanie i besohet Sigurimi Privat i Shëndetit

Sigurimi Privat i Shëndetit është mundësi për mbulimin 100% të kostove financiare që duhet të përballojë çdo individ në rast se pëson një aksident apo sëmundje të papritur.

Dhe kur flasim për këtë produkt sigurimi, shumë të rëndësishëm, për veten, familjen apo më të dashurit tanë, emri i parë që të vjen ndërmend është SIGAL UNIQA Group Austria.

Ofrimi i produkteve novatore, që nuk mund ti ofrojë asnjë kompani tjetër, pagesa e dëmeve në kohë dhe shërbimi profesional ndaj klientit bëjnë që SIGAL UNIQA të jetë brand-i më i besuar për sigurimin e shëndetit dhe jo vetëm.

Sipas raportit më të fundit nga Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare, i cili analizon ecurinë e tregut të sigurimeve në Shqipëri për periudhën janar-prill 2023, SIGAL UNIQA vijon të jetë emri më i madh dhe i besuar në Sigurimin Privat të Shëndetit. Si në përqindjen që ze në tregun ku operojnë 8 kompani ashtu edhe në dëmet e paguara.

NDARJA E TREGUT DËMET E PAGUARA

LEXO EDHE: Në Sigurimet e Jetës dhe të Jo-Jetës, në sigurimet e detyrueshme dhe ato vullnetare/ SIGAL UNIQA ruan pozicionin e liderit në treg

SIGAL UNIQA Group Austria është krenare që mund të ndihmojë klientët e saj të kujdesen për shëndetin dhe të bëjnë zgjedhje të zgjuara për të ardhmen e tyre.

Përmes produkteve të Sigurimit të Shëndetit, SIGAL UNIQA kujdeset që ju dhe familjet tuaja të keni mbështetje financiare në rast të ndodhjes së ngjarjeve të papritura shëndetësore.

SIGAL UNIQA Group Austria, jetojmë më mirë së bashku

Për çdo pyetje apo paqartësi kontaktoni në:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat