11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKa shumë kompani që i besohet fluturimi, por vetëm një që i...

Ka shumë kompani që i besohet fluturimi, por vetëm një që i besohet “shëndeti në udhëtim”

Përveç numrit të lartë të turistëve të huaj që po vijnë në Shqipëri në 4 muajt e parë të këtij viti, edhe daljet e shtetasve shqiptarë ka ardhur në rritje.

Vetëm përgjatë muajit prill të këtij viti, numri i daljeve llogaritet në 1,147,154.

Por për çdo udhëtim jashtë Shqipërisë, përveç pasaportës apo biletës, Policia Kufitare ju kërkojnë edhe siguracionin “Shëndet në Udhëtim”, i cili  me një çmim mesatar prej 4 eurosh, i vlefshëm për dy javë qëndrim në vendet europiane, ju mund të përfitoni mbulim të shpenzimeve në spitalet e shtetit pritës deri në 10 mijë euro.

Por cila është kompania e sigurimit të cilës i besohet më shumë “Shëndeti në Udhëtim”?

Sipas raportit të fundit të Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare mbi ecurinë e tregut të sigurimeve në Shqipëri për periudhën janar-prill 2023, SIGAL UNIQA Group Austria rezulton kompania më e besuar për këtë siguracion.

Burimi: AMF

Sipas raportit për 4-mujorin e parë 2023, SIGAL UNIQA ze 70% të tregut. Në vlera konkrete, nëse 8 kompanitë së bashku kanë arkëtuar rreth 119 milionë Lekë, vetëm SIGAL UNIQA ka realizuar 77,5 milionë lekë ose rreth 675,000 Euro.

“Shëndet në Udhëtim” tashmë mund të blihet edhe ONLINE

Edhe pse është mjaft i nevojshëm, shumë prej nesh mund të kujtohet pak para nisjes së udhëtimit. Për këtë arsye SIGAL UNIQA Group Austria ofron edhe mundësinë e blerjes online.

Mjafton një celular, akses në internet dhe në pak minuta polica e sigurimit mbërrin në e-mailin tuaj.

BLINI ONLINE SIGURACIONIN SHËNDET NË UDHËTIM: https://sigal.com.al/shendet-dhe…/shendet-ne-udhetim/

  • E sigurt!
  • E shpejtë!
  • 24 orë të ditës, 7 ditë të javës

Në botë asgjë nuk është falas, e aq më pak spitalet. Edhe për diçka të vogël, siç e quajmë ne, faturat janë të kripura.

Për këtë arsye, zgjidhja e duhur është Sigurimi “Shëndet në Udhëtim” nga SIGAL UNIQA, shpëtimtari i vetëm gjatë udhëtimeve tuaja.

Për më tepër, duke blerë policën “Shëndet në Udhëtim” online ju bëheni automatikisht edhe pjesë e shortut të përmuajshëm “Sigurohu Online dhe Fito” ku ndahen shumë dhurata.

SIGAL UNIQA Group Austria, Udhëtojmë më mirë së bashku

Web: www.sigal.com.al

E-mail: [email protected]

Whatsapp: 068 60 62 829

LEXO EDHE: Në Sigurimet e Jetës dhe të Jo-Jetës, në sigurimet e detyrueshme dhe ato vullnetare/ SIGAL UNIQA ruan pozicionin e liderit në treg

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat