11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPërfshihet nga flakët banesa në Tiranë, vdes qytetarja

Përfshihet nga flakët banesa në Tiranë, vdes qytetarja

Një grua e moshuar humbi tragjikisht jetën në Tiranë, për shkak të një zjarri që ra në banesën ku ajo jetonte.

Viktima është identifikuar shtetasja me inicialet V.M, 80-vjeçe.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Celo Sinani” në Tiranë ndërkohë që e moshuara dyshohet se ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë.

Më datë 22.09.2022, në rrugën “Celo Sinani”, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit M. L.

Si pasojë e përhapjes së flakëve, ka ndërruar jetë për shkak të asfiksisë shtetasja V. M., 80 vjeçe”, thotë Policia në njoftimin e saj.

PSE NEVOJITET SIGURACIONI?

Ndodh një zjarr dhe familja mbetet në qiell të hapur, pa asnjë mundësi për të rindërtuar nga e para banesën.

Siguracion nuk kanë, gjendja ekonomike nuk i lejon të rikthehen në gjendjen fillestare dhe kështu  familja mbetet e rrënuar për gjithë jetën.

Por mund të ndodhë edhe një shpërthim bombule gazi dhe përveç banesës, përfundojnë në spital edhe njerëzit brenda saj. Sërish pa asnjë lloj sigurimi që ti mbulojë financiarisht kostot spitalore.

Siguracioni i Shtëpisë në SIGAL UNIQA ju mbron ju dhe familjen tuaj nga këto rreziqe duke bërë që ju mos të humbisni asgjë.

Siguracionit nga Zjarri mund t’i shtoni dhe mbulim nga rreziqe të tjera shtesë, si ai nga përmbytja, stuhia, breshëri dhe tërmeti, rreziqe të cilat vitet fundit janë shtuar shumë edhe në Shqipëri.

Ju mund të siguroni edhe Përgjegjësinë ndaj Palëve të treta për dëme që mund t’i shkaktoni komshinjve në pronën e tyre apo të afërmve tuaj që mund të jenë të pranishëm gjatë një aksidenti brenda shtëpisë tuaj.

Siguracionin e Shtëpisë tashmë mund ta blini kudo që të jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe.

Mjafton vetëm një celular apo një laptop dhe çdo shërbim që lidhet me sigurinë e pasurisë suaj, është vetëm një klikim larg duke ju kursyer kështu kohë dhe para.

Hyni në www.sigal.com.al dhe blini direkt nga celulari Siguracionin e Shtëpisë. Shpejt, Thjesht dhe Sigurtë.

LEXO EDHE: VIDEO/ Tre hapat për blerjen online të Sigurimit të Shtëpisë

Çmimi? Vetëm 1 Euro për metër katror.

SIGAL UNIQA Group Austria, 23 vite pranë klientëve

Në mbi 23 vite të ekzistencës së saj në tregun e sigurimeve, nën moton “sigurimi nuk është biznes, por përgjegjësi”, SIGAL UNIQA ka paguar mbi 400 milionë euro dëme tek klientët e saj, ndërsa tregoi forcën dhe seriozitetin e saj pas tërmeteve të vitit 2019 ku pagoi mbi 16 milionë euro dëme te klientët e saj. Pa harruar rikthimin në gjendjen e mëparshme të dy institucioneve të rëndësishme kulturore në vend, Teatri Skampa në Elbasan dhe Kinema Millenium në Korçë, të dyja të shkrumbuara totalisht nga zjarri.

Përveç korrektësisë dhe seriozitetin me klientët, SIGAL ka edhe një tjetër çelës suksesi që e kanë bërë kompaninë më të besuar të sigurimeve: pagimin e drejtëpërdrejtë të klientëve në rast dëmi, qoftë ai material apo shëndetësor.

Kjo e bën SIGAL UNIQA-n kompaninë lider në tregun e sigurimeve dhe më të besuarën tek qytetarët.

NËSE DONI TË SIGUROHENI KA VETËM 1 EMËR, SIGAL UNIQA Group Austria

Për çdo pyetje apo paqartësi, kontaktoni në:

Whatsapp: 068 606 2829

OSE

e-mail: [email protected]

LEXO EDHEPagoi 300 euro, u dëmshpërblye me 30 mijë euro/ SIGAL UNIQA i përgjigjet në kohë qytetarit në Durrës

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat