22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreKryesoreVIDEO/ Tre hapat për blerjen online të Sigurimit të Shtëpisë

VIDEO/ Tre hapat për blerjen online të Sigurimit të Shtëpisë

Teknologjia po ecën me hapa të shpejtë, ndërsa përdorimi i internetit nga qytetarët sa vjen dhe rritet.

Por ky zhvillim epokal ndryshoi edhe sjelljen e bizneseve përballë klientëve.

Kalimi i shpejtë nga blerjet tradicionale në dyqanet fizike drejt atyre përmes një celularit do të kërkonte shumë vite në një situatë normale por ishte pandemia COVID-19 ajo që i dha njjë shtysë të madhe.

Këtij trendi nuk mund ti qëndronte larg SIGAL UNIQA Group Austria, kompania lider dhe më inovatore në tregun e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon.

Nëse më parë do të duhej të shkoje në një zyrë SIGAL për të blerë siguracionin që të nevojitej, sot kushdo mund ta bëjë atë nga celulari apo laptopi, pa qenë nevoja të paraqitet fizikisht.

Nuk ka rëndësi ku jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe.

Kjo vlen edhe për Sigurimin e Shtëpisë, që për shqiptarët është investimi më i madh në jetë.

Hyni në https://sigal.com.al/online/dhe mund të blini Sigurimin e Pronës suaj. Shpejt, Thjesht dhe Sigurtë.

Gjithashtu, SIGAL UNIQA u ofron mundësinë që, nëse je i siguruar tashmë, të mund të informohesh në kohë rekord se si të veprosh në rast dëmi. Kjo ju kursen mund, kohë, dhe para.

LEXO EDHE: Siguracioni vjen aty ku jeni/ 5 avantazhet që ofron “SIGAL ONLINE”

Më poshtë mund të njiheni me 3 hapat që nevojiten për të blerë Online Sigurimin e Shtëpisë suaj:

SIGAL UNIQA Group Austria, 23 vite pranë klientëve

Në mbi 23 vite të ekzistencës së saj në tregun e sigurimeve, nën moton “sigurimi nuk është biznes, por përgjegjësi”, SIGAL UNIQA ka paguar mbi 400 milionë euro dëme tek klientët e saj, ndërsa tregoi forcën dhe seriozitetin e saj pas tërmeteve të vitit 2019 ku pagoi mbi 16 milionë euro dëme te klientët e saj. Pa harruar rikthimin në gjendjen e mëparshme të dy institucioneve të rëndësishme kulturore në vend, Teatri Skampa në Elbasan dhe Kinema Millenium në Korçë, të dyja të shkrumbuara totalisht nga zjarri.

Përveç korrektësisë dhe seriozitetin me klientët, SIGAL ka edhe një tjetër çelës suksesi që e kanë bërë kompaninë më të besuar të sigurimeve: pagimin e drejtëpërdrejtë të klientëve në rast dëmi, qoftë ai material apo shëndetësor.

Kjo e bën SIGAL UNIQA-n kompaninë lider në tregun e sigurimeve dhe më të besuarën tek qytetarët.

LEXO EDHE: Të parët dhe më të mirët në treg/ Shqiptarët “i japin notën 10” SIGAL UNIQA-s në Sigurimin e Pasurisë

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria.

Për çdo pyetje apo paqartësi, shkruani në:

E-mail: [email protected] 

WhatsApp: 068 606 2829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat