20.5 C
Tirana
Tuesday, August 16, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPagoi 230 Euro në vit, SIGAL i mbuloi mbi 100 mijë euro...

Pagoi 230 Euro në vit, SIGAL i mbuloi mbi 100 mijë euro shpenzime në spitalet më të mira të botës

Sëmundjet e rënda, siç janë edhe tumoret, kërkojnë kujdes të veçantë, kontrolle të vazhdueshme, mjekë të specializuar dhe shpenzime që shumë pak njerëz mund ti përballojnë.

Ndaj shpeshherë dëgjojmë edhe tek njerëzit tanë të afërm se “shiti shtëpinë se kishte bashkëshorten sëmurë”, “mori kredi se kishte djalin sëmurë” apo “u zhyt në borxhe pasi u sëmur”.

Sipas një sondazhi të kryer nga Banka e Shqipërisë, 1 në 3 familje në Shqipëri ka të paktën një borxh. Më shumë se gjysma e tyre, kanë marrë nga të afërmit, ndërsa pjesa tjetër i janë drejtuar bankave apo institucioneve të tjera financiare.

Në sondazhin që Banka e Shqipërisë rezulton se, kredia konsumatore përdoret për mobilim dhe blerje pajisjesh në shtëpi, por në masë të madhe borxhi është kërkuar edhe për të përballuar nevojat shëndetësore.

Por diçka e tillë nuk ka pse të ndodhë pasi kompania e sigurimit SIGAL UNIQA Group Austria ka hedhur prej kohësh në treg siguracionin “Jetë Plus”.

Ja një shembull konkret:

Një e siguruar në SIGAL UNIQA Group Austria pyeste në telefon specialisten e trajtimit të dëmeve për procedurën që duhet të ndiqte sepse kishte rezultuar me një nishan, të cilin mjekia ia kishte sugjeruar ta hiqte dhe më pas të kryhej edhe një biopsi.

“Ju lutem na dërgoni raportin mjekësor që ta kalojmë për opinion të dytë mjekëosr në një klinikë që ju preferoni jashtë vendit. Të gjitha kostot, e heqjes së masës, dërgimin e biopsisë jashtë vendit mbulohen nga siguracioni juaj

Nëse, biopsia do të rezultojë pozitive, do të mbulohen nga siguracioni juaj

Të gjitha kostot e trajtimit jashtë vendit. Të gjtha kostot e akomodimit në hotel dhe ato të udhëtimit. Si edhe kostot e nje të afërmi që do ju shoqërojë”, i thoshte specilialistja e SIGAL.

E pyeta kolegen se “sa kishte paguar ky individ per të pasur një siguracion të tillë?” Dhe tarifa ishte 230 Euro/vit. Ndërkohë shpenzimet për këtë rast, mund të kalojnë shifrën e 100,000 Eurove.

Dhe e gjithë kjo u arrit falë siguracionit “JETË PLUS”, një paketë unike në tregun shqiptar të sigurimeve dhe jo vetëm, e cila jo vetëm ju mundëson akses në spitalet dhe klinikat më të mira të botës por ju mbron edhe financiarisht.

Kjo policë sigurimi mundëson:

–  Konfrmimi i diagnozës tuaj nga mjekë të huaj

–  Ndërhyrja kirugjikale dhe trajtimi jashtë vendit

–  Çdo procedurë që ju duhet për të qenë të sigurt se po merrni shërbimin mjekësor më të mirë në botë, pa u shqetësuar për organizmin apo për ta paguar.

Përveç tumorit, çfarë sëmundjesh të tjera mbulon kjo policë sigurimi?

–   Ndërhyrjet kirugjikale në zemër (by pass dhe riparim ose zevendesim i valvulave koronare)

–   Ndërhyrjet kirugjikale në kokë

–   Ndërhyjret kirugjikale në shtyllën kurrizore

–   Transplantet nga një dhurues i gjallë

A i mbulon shpenzimet jashtë spitalit? PO

Tjetër?

–   Procedurën e gjetjes dhe pagesën e biletës së udhëtimit vajtje-kthim për pacientin dhe një të afërm që e shoqëron.

–  Procedurën e gjetjes dhe pagesën e hotelit për pacientin dhe një të afërm që e shoqëron.

–  100 euro në ditë për çdo ditë qëndrimi jashtë vendit.

Nëse doni të siguroheni ka vetëm 1 emër, SIGAL UNIQA Group Austria

Për më shumë informacion:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail: [email protected]

LEXO EDHE: Mbrojtje “nonstop”/ SIGAL UNIQA, kompania më e preferuar e shqiptarëve

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat