20.5 C
Tirana
Tuesday, August 16, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPërplasen dy makina në Gjirokastër, 4 të plagosur

Përplasen dy makina në Gjirokastër, 4 të plagosur

Të paktën 4 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor të regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë.

Ngjarja është shënuar në Urën e Kardhiqit, në kthesën që të çon drejt rrugës së re për në Sarandë.

LEXO EDHE: Makina e siguruar, por shoferi shkaktar në aksident jo! Blije lirë dhe vetëm me një klik

Nga të dhënat paraprake dyshohet se një automjet Mercedez-Benz i ka prerë rrugën një mjeti tjetër me targa AB704CR.

Përplasja ka qenë jo frontale, por anësore çka evitoi një tragjedi. Për pasojë janë lënduar drejtuesit e mjeteve si dhe dy pasagjerë, të cilët janë dërguar menjëherë në Spitalin e Gjirokastrës për mjekim të specializuar.

LEXO EDHESigurimi i Përgjegjësisë të pronarit të mjetit motorik/ Çfarë duhet të dimë si drejtues automjetesh

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat