22.5 C
Tirana
Monday, July 4, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNuk ka asgjë më të rëndësishme sesa një shtëpi e sigurtë

Nuk ka asgjë më të rëndësishme sesa një shtëpi e sigurtë

E dini që në Shqipëri çdo vit digjen me qindra e mijëra banesa e biznese?

Për të mos harruar edhe tërmetet, të cilët shkaktuan shumë dëme në vitin 2019 duke bërë që edhe sot të ketë ende familje pa një çati mbi kokë.

Asnjë nga ne nuk e ka fuqinë të parandalojë katastrofat. Por ne kemi një gjë tjetër në dorë.

Të sigurojmë shtëpinë, biznesin apo çfarëdo pasuri që kemi në mënyrë që kur të ndodhin tërmete, zjarre, përmbytje etj të mund të parandalojmë dëmin financiar që shkaktojnë ngjarje të tilla.

Po sa kushton sigurimi i pronës?

Çmimi i sigurimit të pronës është i përballueshëm për këdo.

Për vetëm 1 euro për m/2 ju siguroni shtëpinë nga shumë rreziqe.

P.sh nëse ju keni një shtëpi 65m2, ju do të paguani 65 euro në vit për sigurimin e saj, dhe në rast se ju dëmtohet nga tërmeti, nëse ju shpërthejnë tubacionet apo larg qoftë shpërthen ndonjë bombul dhe ju bën hatanë, atëherë SIGAL UNIQA Group Austria, do t’ju dëmshpërblejë për të gjitha dëmet.

Mos harroni! SIGAL UNIQA Group Austria vjen me lehtësira të tjera për klientët e saj. Siguracionin që ju nevojitet tashmë mund ta blini kudo që të jeni. Në makinë, në shtëpi, në një takim, në zyrë apo edhe në një bar kafe. Mjafton vetëm një celular apo një laptop, hyni në www.sigal.com.al dhe çdo shërbim që lidhet me sigurinë e shëndetit apo pasurisë suaj, është vetëm një klikim larg. Kjo ju kursen mund, kohë, dhe para.

Siguracioni është personaliteti financiar i secilit prej nesh. Sigurohu tani përpara se të jetë tepër vonë.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat