10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMoti i keq prek Lezhën/ Era rrëzon pemët në qytet, dëmtohen linjat...

Moti i keq prek Lezhën/ Era rrëzon pemët në qytet, dëmtohen linjat elektrike

Moti i keq me reshje shiu dhe erë të fortë ka sjellë probleme në Lezhë. Një pemë është rrëzuar pranë bllokut të banimit 11.2 hektarë në lagjen “Besëlidhja”, por fatmirësisht pa sjellë dëme.

Punonjësit e shërbimeve publike në bashkinë Lezhë kanë nisur punën për largimin e pemës nga rruga.

Lexo edhe:Sigurohuni me zgjuarsi kundër katastrofave natyrore

Ndërkohë era e fortë ka sjellë dhe dëmtim të linjave elektrike në fshatra dhe që prej mbrëmjes së të enjtes grupet e punës së OSHEE po punojnë për riparimin e defekteve dhe rikthimin e energjisë atje ku mungon.

Lexo edhe: Çfarë është Sigurimi nga Katastrofat Natyrore

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat