22.5 C
Tirana
Saturday, October 1, 2022
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMe "TeleShëndet - Sportistë", në formë, të shëndetshëm dhe të mbrojtur në...

Me “TeleShëndet – Sportistë”, në formë, të shëndetshëm dhe të mbrojtur në çdo moment

Aktiviteti fizik është domosdoshmëri dhe nëse kryhet në mënyrë të rregullt kthehet në mjet të rëndësishëm për përmirësimin e shëndetit fizik dhe mendor dhe zvogëlon shumë rrezikun për tu prekur nga sëmundjet kronike.

Kjo ka bërë që palestrat të jenë vendet ndër më të preferuarat, kryesisht nga të rinjtë.

Por pavarësisht benefiteve shëndetësore, mund të ndodhë që gjatë aktivitetit tuaj në palestër të pësoni një dëmtim, i cili më pas përkthehet në kosto financiare.

LEXO EDHE: Përplasja “horror” për pak rezultoi fatale për 18-vjeçarin e Tiranës. Ja pse nevojitet “SIGURIMI I SPORTISTËVE” nga SIGAL

Por mos u shqetësoni! SIGAL UNIQA Group Austria sjell paketën “TeleShëndet – Sportistë” dedikuar individëve që merren me aktivitet sportiv, e cila mundëson një sërë shërbimesh dhe ekzaminimesh falas në klinikat dhe spitalet më të mira në vend.

 Mbulimet:

  1. Konsultim me Video dhe audio me mjek të përgjithshëm 24/7 ne aplikacionin Teleshëndet
  2. Check up – 1 herë në vit (shiko listen e ekzaminimeve ne aplikacionin Teleshëndet)
  3. Deri në 2,000 euro shpërblim në rast ndërhyrje kirurgjikale
  4. Fizioterapi me zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET
  5. Vizitë okulisti falas
  6. Xhama syzesh me zbritje
  7. Vizite Dentisti falas & higjenizim me zbritje 60%
  8. Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET

 Çmimi vjetor  – 10,000 Lekë

Shkarkoni aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj iPhone ose Android, regjistrohu vetëm në pak sekonda dhe provo falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA: https://sigal.com.al/teleshendet/

Nëse mbeteni të kënaqur, mund ta blini ONLINE në: https://sales.sigal.com.al/onlineinsurancepolicy/SelfService/Shu/Teleshendet.aspx

Përqëndrohuni tek objektivat tuaj! Pasiguritë lërjani SIGAL-it…

Për çdo pyetje apo paqartësi:

Web: www.Teleshëndet.al     

E-mail: [email protected]   

WhatsApp: +355 68 606 2829

LEXO EDHE: A mund ta përdor “TeleShëndet” kur jam jashtë Shqipërisë?

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat