19.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMbytet peshkarexha, shpëtohen mrekullisht tre persona/ Si të mbroni mjetet lundruese

Mbytet peshkarexha, shpëtohen mrekullisht tre persona/ Si të mbroni mjetet lundruese

Tre peshkatarë janë shpëtuar në Dhërmi pasi po mbyteshin në det.

Mjeti i tyre lundrues po fundosej në ”Gjirin e Gramës” teksa autoritetet u vendosën menjëherë në lëvizje.

Fatmirësisht ata tashmë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe po merren masa për transportimin e mjetit të tyre.

Ngjarje të tilla na risjellin edhe një herë në vëmendje nevojën për të siguruar edhe mjetet lundruese, të cilat në rast fatkeqësish ka një kosto shumë të lartë.

SIGAL UNIQA, përmes “Sigurimi i Marinës” ofron mbrojtje edhe për mjetet tuaja lundruese.

Sigurimi kasko i mjetit lundrues mbulon:

Të gjitha rreziqet të humbjeve apo dëmtimeve fizike që shkaktohen nga aksidente që përfshijnë edhe vjedhjen

Defekte të trashëguara apo veprime neglizhente apo të qëllimshme të çdo personi, me kusht që këto veprime neglizhente apo të qëllimshme si edhe humbjet apo dëmet që lindin prej tyre do të ndodhin gjatë periudhës së mbuluar nga ky siguracion.

Për më shumë informacione vizitoni sigal.com.al ose shkruani në WhatsApp në numrin +355 68 606 2829.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat