30 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKursi i këmbimit për ditën e sotme, forcohet ndjeshëm valuta e monedhave...

Kursi i këmbimit për ditën e sotme, forcohet ndjeshëm valuta e monedhave kryesore

Monedha europiane ka fituar pikë këtë të mërkurë duke u blerë mëngjesin e sotëm me 121.1 lekë dhe duke u shitur me 121.6 lekë krahasuar me ditën e djeshme.

Paundi britanik gjithashtu ka regjistruar rritje të kuotës ditën e sotme pasi në ra[port me ditën e martë blihet me 142 lekë dhe shitet me 143.1 lekë.

Dollari amerikan sipas kursit të këmbimit lokal ka shënuar rrite të lehtë të vlerës duke u blerë sot me 104.6 lekë dhe duke u shitur me 105.4 lekë krahasuar me dje.

Franga zvicerane nuk bën përjashtim duke regjistruar edhe ajo rritje në raport me një ditë më parë teksa blihet sot me 112.4 lekë dhe shitet me 113.2 lekë, referuar tregut të brendshëm valutor.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat