19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFOTO/ Shtohen të shtruarit te Infektivi, familjarët jashtë me ushqime e rroba...

FOTO/ Shtohen të shtruarit te Infektivi, familjarët jashtë me ushqime e rroba nëpër duar

Teksa numri i rasteve  të personave me Covid-19 shtohet dita ditës, vërehet rritje e numrit e të shtruarve në Spitalin Infektiv në QSUT, ose Covid 1.

Në ambientet e jashtme të spitalit infektiv është shtuar prezenca e familjarëve të të shtruarve me koronavirus.

Nga fotot e shkrepura të ‘LSA’ duken familjarët e pacientëve që presin jashtë spitalit me qese me ushqim dhe rroba për të afërmit e tyre.

Lexo edhe: A e mbulon polica ime e sigurimit Variantin Delta të Coranavirusit?

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar ditën e djeshme se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.054 raste t reja e Covid,ndërsa 3 qytetarë kanë humbur jetën. Janë shëruar 469 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 133,801 që nga fillimi i pandemisë.

Lexo edhe: Fëmijët e shëndetshëm ju bëjnë prindër të lumtur! Bashkë ia dalim

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat