18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetA e mbulon polica ime e sigurimit Variantin Delta të Coranavirusit?

A e mbulon polica ime e sigurimit Variantin Delta të Coranavirusit?

Nëse ju keni blerë tashmë një policë sigurimi AntiCOVID sigurohuni t’a rinovoni atë, sepse edhe variant Delta është pjesë e mbulimeve në sigurim.

Nëse ende nuk e keni blerë policën e sigurimit AntiCOVID edhe nëse jeni të vaksinuar, mos qëndroni me frikë të paktën për kostot financiare që kjo situatë shëndetësore shkakton.

Sigurimi anti COVID

Çfarë mbulon ky sigurim?

a) Trajtime në spitale e klinika private brenda dhe jashtë vendit

b) 3 mijë lekë në ditë shpërblim në rast se shtrohesh në spital për COVID për një periudhë deri në 20 ditë

c) 2 mijë lekë në ditë shpërblim nëse kurohesh në shtëpi për COVID.

d) 20 mijë lekë shpenzime për ilaçet e nevojshme për kurimin nga virusi COVID të rekomanduara nga mjeku.

e) Shpenzimet per kryerjen e Tamponit

f) 1 milionë lekë në rast humbje jete

Maksimumi i ditëve të mbulimit: 14 ditë

Falë kombinimit me aplikacionin “Teleshëndet” ju nuk do të keni nevojë të shkoni në spital për tu konsultuar me mjekun, por do ta keni atë në telefon 24 orë dhe mund ta pyesni për çdo simptomë apo shqetësim që mund të keni si mund ti dërgoni online analizat apo ekzaminimet që mund të kryeni.

Në rast se nevojitet, mjeku mund t’ju rekomandojë edhe medikamentet nëpërmjet applikacionit Teleshëndet dhe kështu ju do të evitoni çdo kontakt me spitalet apo me mjekun apo farmacistin.

Sa kushton ky sigurim dhe si mund të blihet?

Ky sigurim kushton 50 lekë në ditë dhe mund të blihet online në https://sales.sigal.com.al/OnLineInsurancePolicy/SelfService/Shu/AntiCovid.aspx ose në të gjitha pikat e shitjes së SIGAL në çdo qytet të Shqipërisë, në Kosovë e Maqedoninë e Veriut.

Në rast se keni pyetje apo paqartësi mund edhe të na shkruani në numrin tonë në Whatsapp: 0686062829.

Ne jemi me ju dhe do bëjmë gjithçka për ta përballuar së bashku këtë betejë për jetën.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat