23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetEuro në “pikiatë”, bien edhe monedhat e tjera

Euro në “pikiatë”, bien edhe monedhat e tjera

Euro vijon rënien edhe për të dytën ditë radhazi.

Sipas kursit zyrtar, valuta evropiane po këmbehet për 106 lekë duke humbur pikë në raport me fundjavën.

Sipas Bankës së Shqipërisë, zhvlerësimi i euros është reflektim i ofertës se shtuar të valutës, përfshirë nga investimet e huaja dhe dërgesat e emigrantëve.

Bashkë me euron janë zhvlerësuar edhe valutat e tjera kryesore në vend si dollari apo paundi.

Një dollar këmbehet sot me 98.8 Lekë, ndërsa një paund me 122.6 lekë.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat