11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeFoto LajmeVIDEO/ Rrufeja godet shtëpinë, dëmton çatinë dhe disa makina të parkuara

VIDEO/ Rrufeja godet shtëpinë, dëmton çatinë dhe disa makina të parkuara

Një çift në Oksford i mbijetoi një goditje të rrufesë në shtëpinë e tyre por rezultati ishte shkatërrimi i çatisë dhe djegia e pajisjeve elektrike.

Çifti ishte larguar nga shtëpia katër minuta përpara se rrufeja të godiste shtëpinë.

Çifti, identiteti i të cilëve ende dihet thanë se ishin me fat që ishin larguar. Por sërish dëmet materiale nuk munguan. Përveç çatisë së shtëpisë, u dëmtuan edhe disa automjete të parkuara pranë banesës.

Nëse shtëpia do të ishte e siguruar, a do të mbulohej ky dëm?

Po. Sepse mes shumë mbulimeve që ofron Sigurimi i Shtëpisë është edhe rasti kur rrufeja godet dhe dëmton pronën tuaj.

Mësoni më shumë duke klikuar KËTU.

Po makinat e dëmtuara?

Nëse jeni duke kërkuar sigurimin e duhur për makinën tuaj, i cili do t’ju mbroj financiarisht edhe nga të tilla ngjarje, atëherë zgjidhni KASKO nga SIGAL UNIQA Group Austria.

Çfarë mbulon ky siguracion?

Llogarit dhe porosit online Siguracionin KASKO duke klikuar KËTU

Shtëpia e çiftit në Angli ishte e siguruar sepse në Europë dhe botë askush nuk e mendon pronën e tij pa siguracionin e duhur. Edhe automjetet e duhura kanë patur siguracionin KASKO. Po në Shqipëri? Sa prej nesh kanë siguracionet e duhura për të na mbrojtur financiarisht nga ngjarje që askush nuk i pret?

Sigurohu sot, nesër mund të jetë vonë! 

Merrni një ofertë tani, duke shkruar në:

Whatsapp: 068 606 2829

E-mail: [email protected]

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat