19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetCovid-19 i merr jetën piktorit të njohur

Covid-19 i merr jetën piktorit të njohur

Ka ndërruar jetë në moshë të re, piktori i njohur shqiptar Ziso Kamberaj. Kamberaj ka ndërruar jetë në moshën 56-vjeçari i infektuar me Covid-19.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije vëllai i piktorit me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“O Ziso, o vellai yn i vogel, na hidhrove. Te mori kovidi para kohe Nuk ishte radha jote” shkruan ai në postimin e tij, teksa jep lajmin e hidhur.

Bëhet me dije se piktori prej dy javësh ndodhej në Gjermani, për kurim, por që nuk ka arriture ta fitojë vetejën me virusin vdekjeprurës.

Kamberaj lindi në Tiranë, ndërsa jetonte mes Shqipërisë dhe Mynihut.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat