30 C
Tirana
Tuesday, June 25, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitet“Tetori Rozë”/ Mesazh për nënat dhe motrat: Diagnostikimi i hershëm shpëton jetë

“Tetori Rozë”/ Mesazh për nënat dhe motrat: Diagnostikimi i hershëm shpëton jetë

Kanceri i gjirit, është sëmundja që u merr jetën miliona grave kudo në botë.

Për të luftuar këtë sëmundje që merr miliona jetë çdo vit, Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka shpallur muajin tetor, si muajin e luftës kundër kancerit të gjirit.

Muaji i ndērgjegjësimit ndihmon në rritjen e vëmendjes dhe mbështetjes për vetëdijen, zbulimin dhe trajtimin e hershëm, si dhe kujdesin për këtë sëmundje.

Statistikat tregojnë se përhapja e kancerit të gjirit është 1 në 8 femra.

Kanceri i gjirit është kanceri më i shpeshtë mes femrave në Shqipëri.

Sipas mjekëve onkologë, gjatë vitit 2022 në vendin tonë, numri i rasteve me kancer gjiri u rrit me 15%.

Të gjithë e dimë se të kurosh sëmundje të tilla kërkon shpenzime të mëdha financiare. Ndaj nuk janë të paktë familjet që futen në borxhe në situata të tilla, marrin kredi bankare apo shesin prona, makina etj.

Për ti ardhur në ndihmë qytetarëve, pasi solli për herë të parë në Shqipëri siguracionin “Jetë Plus“, SIGAL UNIQA Group Austria është e vetmja kompani sigurimi që ka një sigurim dedikuar plotësisht kurimit të këtyre sëmundjeve, kaq kërcënuese për jetët tona, “Sigurimi anti Tumor”.

SIGURIMI ANTI TUMOR” NGA SIGAL UNIQA

Nën mototn “merr paratë dhe kujdesu për shëndetin”, ky produkt ofron mbulim financiar të menjëhershëm në rast diagnostifikimi me një kancer malinj ose beninj në kokë.

Shumën e siguruar e zgjedh vetë i siguruari. Duke filluar nga 5 mijë euro deri në vlera 50 mijë apo më shumë.

Meqënëse dëmshpërblimi akordohet në formë cash, në mënyrë të menjëhershme nga SIGAL UNIQA vetë i siguruari vendos se si do ta shpenzojë këtë shumë për trajtimin e tij mjekësor.

Qytetari duhet ti përgjigjet vetëm një pyetje, “nëse aktualisht ka kancer apo është diagnostikuar më parë me të”. Në rast se i përgjigjet “Jo” kësaj pyetjeje, atëherë kualifikohet për t’u siguruar dhe nëse gjatë kohës që është i siguruar, diagnostikohet me këtë sëmundje me dy opinione të pavarura mjekësore që e konfirmojnë, atëherë të siguruarit i akordohet shuma e siguruar CASH dhe menjëherë.

Përfitimet e “Sigurimit anti-Tumor”:

– Ndihma financiare që ju nevojitet në luftën kundër tumorit malinj.

– Merrni përfitime në para për trajtimin e tumorit malinj

– Dëmshpërblim në masën e shumës së siguruar në formë të menjëhershme.

– Opinion i dytë mjekësor nga qendrat mjekësore më të specializuara në botë për çdo diagnozë të identifikuar

– Tarifë mujore e përballueshme për këdo

– Mund të porositet edhe Online në www.sigal.com.al

Kush mund të sigurohet? Çdo person që është rezident në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, nga mosha 0-80 vjeç.

Çmimi? Në varësi të moshës dhe gjinisë së qytetarit.

Nëse ju nevojitet më shumë informacione, shkruani në:

e-mail: [email protected]

Whatsapp: 0686062829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat