8.5 C
Tirana
Tuesday, December 5, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetShpërthim i fuqishëm si pasojë e rrjedhjes së gazit, shembet ndërtesa

Shpërthim i fuqishëm si pasojë e rrjedhjes së gazit, shembet ndërtesa

2 persona humbën jetën dhe 5 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm që shembi totalisht katet e një pallati në Stamboll.

 

Sipas të dhënave paraprake, ngjarja ndodhi në lagjen Sirinevler, teksa shkak mendohet të ketë qenë një rrjedhje gazi në ndërtesë.

 

Ekipet e zjarrfikësve shkuan në vendngjarje dhe bënë të mundur shpëtimin e disa personave që kishin mbetur të bllokuar në rrënoja.

LEXO EDHE: Përse më duhet Sigurimi i Shtëpisë?

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat