15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetTesti i dytë në pak ditë/ Shqipëria sot përballë Suedisë në Stokholm,...

Testi i dytë në pak ditë/ Shqipëria sot përballë Suedisë në Stokholm, Sylvinho rotacion në ekip

Kombëtarja shqiptare mbylli përgatitjet në Stokholm, aty ku sot në mbrëmje do të përballet me Suedinë në stadiumin “Friends Arena”.

Grupi është i plotë. Skuadra është në formë të mirë fizike të mirë dhe trajneri Silvinjo do të ketë të gjithë grupin në dispozicion.

Nën drejtimin e brazilianit, kuqezinjtë u stërvitën për më shumë se një orë. Ata punuan më shumë me topin dhe pa ngarkesa fizike. Duke lënë pas disfatën 3-0 me Kilin, tani e gjithë vëmendja është te testi i dytë miqësor përballë Suedisë.

Një test i vështirë që mund të ndikojë disi dhe në listën finale që tekniku brazilian do të bëjë për Europianin e Gjermanisë. Miqësorja, Suedi–Shqipëri do të luhet sot në orën 19:00 në stadiumin “Friends Arena”.

Formacioni i mundshëm:

LEXO EDHEBashkëpunimi SIGAL UNIQA-FSHF/ Duka: Nuk mund të gjejmë partner më të mirë; Ponari: I kënaqur dhe krenar!

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat