11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreKryesore“TeleShëndet”, aplikacioni ku bëhen bashkë këshillat mjekësore, diagnozat, recetat dhe uljet në...

“TeleShëndet”, aplikacioni ku bëhen bashkë këshillat mjekësore, diagnozat, recetat dhe uljet në spitalet e klinikat më të mira

Zhvillimi i pamenduar më parë i teknologjisë na i ka lehtësuar jo pak përditshmërinë tonë. Madje, edhe vizitat mjekësore tashmë i bëjmë online, kudo që të ndodhemi në shtëpi, punë apo udhëtim.

Në Shqipëri, ashtu si në të gjithë botën, ky zhvillim në fushën e mjekësisë mori hov pas pandemisë COVID-19 ndërsa vijon edhe sot, duke rritur çdo ditë e më tepër përdoruesit.

Kështu po ndodh edhe me “TeleShëndet”, shërbimin e ofruar nga kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri, e vetme në llojin e saj në vendin tonë.

Po përse shqiptarët po e preferojnë gjithmonë e më shumë këtë shërbim?

Përveç mundësisë së konsultimit me audio dhe video me mjekun atëherë kur ju dëshironi, “TeleShëndet” ofron edhe:

 • Check up 1 herë në vit
 • 50% zbritje për çdo ekzaminim gjatë shtatzanisë suaj
 • 50% zbritje për ekzaminime laboratorike (echo, analiza)
 • 20% zbritje për shërbimin e “Infermierit në shtëpi”
 • Vizitë okulisti falas
 • Xhama syzesh me zbritje
 • Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%
 • Fizioterapi me zbritje në Klubin e Shëndetit SIGAL
 • Palestër me çmim preferencial
 • Shërbime estetike me çmim preferencial
 • Deri në 50% zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET ku bëjnë pjesë klinikat dhe laboratorët më të mirë, me standardet më të larta ku mund të gjeni staf të specializuar, shërbim elitar dhe teknologjinë e fundit për kryerjen e të gjitha kontrollove mjekësore.

Por “TeleShëndet” mund të përdoret edhe gjatë gjithë qëndrimeve jshtë Shqipërisë, për punë apo turizëm. Mjafton internetin dhe për çdo shqetësim shëndetësor, tuajin apo të familjarëve tuaj, mund të komunikoni në çdo kohë e në çdo moment me nje mjek të licensuar.

Mos humbni kohë duke pritur dyerve të mjekëve nëpër klinika apo spitale për probleme shëndetësore që mund të zgjidhen më lehtë dhe më thjeshtë! Mos zgjoni nga gjumi as të afërmin apo mikun mjek sa nuk ndjeheni mirë, ju apo anëtarë të tjerë të familjes.

Lidhuni përmes telefonit me një mjek të liçensuar në çdo kohë, 24 orë të ditës në 7 ditë të javës.

Aktivizoni “Teleshëndet” dhe do të habiteni sa shpejt do të zgjidhni çdo problem shëndetësor.

Shkarkoni TANI aplikacionin në celularin tuaj, iPhone ose Android, regjistrohuni në pak minuta dhe provoni falas për 24 orë këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

Të kesh mundësinë e kontaktit me një mjek atëherë kur do ti, është një luks i madh dhe një garanci për një jetë sa më të shëndetshme…

Nëse ju nevojitet më shumë informacione, shkruani në:

Whatsapp: 068 60 62 829

E-mail: [email protected]

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat