15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSot, Dita Ndërkombëtare e Librit për Fëmijë/ E keni shkarkuar "Audiobooks" në...

Sot, Dita Ndërkombëtare e Librit për Fëmijë/ E keni shkarkuar “Audiobooks” në celularin tuaj?

Që nga viti 1967 në mbarë botën kjo datë përkon edhe me ditëlindjen e shkrimtarit të njohur danez për fëmijë Hans Kristian Andersen.

Shënimi i Ditës së Librit për Fëmijë ka për qëllim zhvillimin e aktiviteteve të cilat kanë lidhje me shtytjen e leximit tek të vegjlit.

Për të nxitur ndërgjegjësimin e shoqërisë shqiptare, brenda e jashtë Shqipërisë, kryesisht të moshave të reja,  mbi leximin dhe promovimin e librave, SIGAL UNIQA Group Austria prej disa vitesh ka vënë në funksion të çdo qytetari, FALAS, platformën e parë dhe të vetme dixhitale të librave audio në shqip, “SIGAL Audiobooks”.

Kjo platformë sjell te shqiptarët brenda dhe jashtë kufijve, pa asnjë kosto, librat e autorëve më të mirë shqiptarë dhe të huaj, mbi 300 tituj, ndërsa çdo ditë 50 mijë individë janë përdorues besnikë të platformës.

Regjistrimi është shumë i thjeshtë. Mjafton të shkoni te pjesa “Login” dhe me vetëm një adresë e-maili mund të jeni një prej përdoruesve.

Librat në platformën “Audiobooks.al” janë libra të përzgjedhur në bashkëpunim me shtëpitë botuese apo edhe me dëshirën e autorëve.

Kush nuk e ka bërë ende, le ta shkarkojë tani “SIGAL Audiobooks” në App Store dhe Play Store dhe në këtë mënyrë e merr librarinë kudo me vete, në makinë, udhëtime, punë e kudo tjetër.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat