19.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSigurimi Privat i Shëndetit, shmangini vetes stresin e gjetjes së parave kur...

Sigurimi Privat i Shëndetit, shmangini vetes stresin e gjetjes së parave kur sëmureni

Po jetojmë në kohë të vështira dhe e vetmja gjë për të cilën lutemi të gjithë padyshim që është shëndeti.

Ne urojmë që asnjëri të mos ketë probleme me shëndetitn, por kur kemi shqetësime apo sëmundje secilit prej nesh i duhet të shkojë në spital për të bërë ekzaminime, konsulta me mjekët dhe të marrë terapinë që i nevojitet.

Të gjitha këto kushtojnë shumë.

Për të mos harruar rastet kur na duhet të bëjmë operacione apo mjekime jashtë Shqipërisë, këto janë edhe më të papërballueshme për pjesën më të madhe prej nesh, që kemi të ardhura mesatare.

Kur na bie një sëmundje duhet të përqëndrojmë të gjitha energjitë tona që ta përballojmë atë dhe të mos stresohemi edhe më shumë për shkak se ku të gjejmë paratë për ta përballuar të gjithë kalvarin që na duhet të ndjekim nëpër spitale.

Sigurimi privat i shëndetit është mundësi për mbulimin 100% të kostove financiare që duhet të përballojë çdo individ në rast se pëson një aksident apo sëmundje të papritur.

SIGAL UNIQA ofron paketa sigurimi individuale dhe familjare, të cilat ofrojnë mbulimin e ekzaminimeve shëndetësore duke filluar nga check up-i rutinë vjetor; trajtimet mjekësore në rast sëmundje apo aksidenti, si dhe shpenzimet në rast ndjekje të shtatzanisë në spitalet private brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Duke blerë sigurimin privat tek SIGAL UNIQA Group Austria, që është kompania numer 1 e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon, ju do të keni mbulime financiare nga 10 mijë euro dhe deri në 500 mijë euro në vit.

Ju mund të zgjidhni të shkoni në spitalet apo klinikat private në Shqipëri, ose të shkoni në spitalet më të mira në Austri, Turqi, Itali dhe kudo në Europë apo botë.

Sigurimi privat i shëndetit tek SIGAL UNIQA ju mbulon çdo gjë, duke filluar që nga analizat rutine, chek-up-i që është aq i domodoshëm për të parandaluar shumë sëmundje, shtrimet në spital, operacione të ndryshme, dhe deri tek ilaçet dhe terapia e rekomanduar nga mjeku.

Sigurimi privat i shëndetit nga SIGAL UNIQA ju mbulon shpenzimet edhe në rast të sëmundjeve kritike malinje, ju mbulon edhe shpenzimet për shtatzaninë dhe shpenzimet dentare.

Çdo gjë që ka lidhje me shëndetin mbulohet nga sigurimi tek SIGAL UNIQA, mjafton që ju të zgjidhni paketën e sigurimit që ju nevojitet duke patur parasysh edhe buxhetin që keni.

Sepse SIGAL UNIQA ka sigurime të personalizuara për shëndetin për çdo klient, në varësi të nevojës dhe buxhetit që ai ose ajo ka.

Mos e lini shëndetin tuaj dhe të familjes tuaj në mëshirë të fatit.

Shëndeti dhe familja janë gjërat më të rëndësishme që kemi në jetë prandaj dhe duhet të përkujdesemi dhe të parandalojmë çdo rrezik që mund ta na vijë.

Siguroni shëndetin Tuaj dhe të familjes tuaj tek SIGAL UNIQA, dhe mos mendo për asgjë tjetër. Mendon SIGAL-i për ju në rast të çdo nevoje mjekësore.

Lexo edhe: Shqiptarët i besojnë shëndetin SIGAL UNIQA-s, kompania nr.1 për dëmet e paguara

Për më shumë informacioni klikoni faqen zyrtare të SIGAL UNIQA në internet, shkruani në numrin WhatsApp +355 68 606 2829 ose dërgoni një e-mail në [email protected].

SIGAL UNIQA Group Austria. Jetojmë më mirë së bashku…

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat